BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TEISĖS EKSPERTAI RYGOJE RINKOSI Į BALTIJOS ŠALIŲ KONKURENCIJOS TEISĖS KONFERENCIJĄ

Šią savaitę Rygoje vyko 18-oji Baltijos šalių konkurencijos teisės konferencija, skirta paminėti Latvijos konkurencijos institucijos veiklos 30-metį. Renginyje aptarta viešojo administravimo institucijų dalyvavimo versle problematika bei šių dienų konkurencijos teisės iššūkiai, susiję su skaitmeninių rinkų plėtra, apžvelgta naujausia Europos Sąjungos Teisingumo Teismo konkurencijos teisės bylų praktika.

Konferencijos dalyviams Latvijos konkurencijos tarybos pirmininkas Juris Gaiķis pristatė svarbiausius institucijos veiklos rezultatus, pasidalijo atlikta nuomonės apklausa apie konkurencijos teisės įgyvendinimą Latvijoje, taip pat akcentavo, kaip sekasi spręsti iššūkius, susijusius su COVID-19 krizės padariniais, karo sukelta infliacija, energetikos krize, skaitmeninių rinkų plėtra ir kt.

„Džiaugiamės, kad institucijos veiklos jubiliejų minime ir aktualiais konkurencijos teisės klausimais diskutuojame su kolegomis iš Lietuvos, Estijos, su vietos ir tarptautine konkurencijos teisės ekspertų bendruomene. Ši konferencija suteikia galimybę Baltijos šalių konkurencijos priežiūros institucijoms pasidalinti gerąja patirtimi ir sprendimais, kuriais bus remiamasi sprendžiant problemas ateityje, ypač prižiūrint viešojo administravimo įstaigas“, – sakė Latvijos konkurencijos tarybos vadovas.

Atsižvelgiant į sparčią skaitmeninių rinkų plėtrą, lapkričio 1 d. Europoje Sąjungoje įsigaliojo Skaitmeninių rinkų aktas, kurio tikslas – sukurti sąžiningesnes ir konkurencingesnes skaitmeninio sektoriaus rinkas, nustatant aiškias taisykles didžiosioms interneto platformoms.  Europos Komisijos atstovė Xandra Reintjes konferencijoje skaitė pranešimą apie Skaitmeninių rinkų aktą ir tolesnį nacionalinių konkurencijos institucijų bendradarbiavimą su Europos Komisija skaitmeninių platformų priežiūros srityje.

Laila Mediņa, pirmoji Latvijos atstovė Europos Sąjungos Teisingumo Teisme, nuo 2021 m. einanti generalinės advokatės pareigas, pristatė naujausią konkurencijos teisės bylų praktiką.

Nemažai renginyje diskutuota apie viešojo administravimo įstaigų dalyvavimo versle iššūkius. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos Konkurencijos teisės skyriaus vyresnioji ekspertė Federica Maiorano skaitė pranešimą apie organizacijos patvirtintas rekomendacijas dėl konkurencinio neutralumo, kuriomis remiantis šalys skatinamos užtikrinti vienodas konkurencijos sąlygas rinkose tiek privačiam verslui, tiek valdžios institucijų valdomoms bendrovėms. Vienoje iš diskusijų, kurioje kelti aktualūs Baltijos šalims konkurencijos teisės įgyvendinimo klausimai, dalyvavo ir Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas.

Baltijos šalių regioninę konkurencijos teisės konferenciją kasmet organizuoja viena iš trijų Baltijos šalių valstybių. Renginio svečiai dalyvauja tiek bendrose diskusijose, tiek atskirose darbo grupėse aptariant koncentracijų nagrinėjimo, konkurenciją ribojančių susitarimų ir piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi tyrimų aktualijas, skaitmeninių rinkų bei kitas temas.

Atnaujinta: 2022 11 18