BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIOS TARYBA SKŲS VAAT SPRENDIMĄ DĖL ATSAKOMYBĖS IR BAUDŲ UŽ KARTELĮ VIEŠAJAME PIRKIME

Konkurencijos taryba nusprendė skųsti Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) sprendimą, kuriuo už sudarytą kartelį nuo atsakomybės atleista Estijos įmonė „City Service SE“ ir Lietuvos bendrovė „City Service Engineering“, taip pat institucija įpareigota dar kartą spręsti klausimą dėl įmonėms „Mano Būsto priežiūra“, „Būsto aplinka“ ir „Naujininkų ūkis“ skirtų baudų.

VAAT birželio 3 d. priimtu sprendimu patvirtino Konkurencijos tarybos išvadą, kad 2018 m. gegužės 31 d. Vilniaus miesto savivaldybės paskelbtame kapinių priežiūros paslaugų viešajame pirkime dalyvavusios konkurentės „Mano aplinka“ (dabartinis pavadinimas – „Būsto aplinka“) ir „Naujininkų ūkis“ sudarė kartelį – neteisėtai susitarė nustatyti kainas bei kitas pirkimo sąlygas ir taip iš anksto numatė viešojo pirkimo laimėtoją. Tačiau teismas iš dalies patenkino minėtų įmonių skundus ir grąžino Konkurencijos tarybai išspręsti klausimą dėl baudų individualizavimo.

VAAT taip pat nutarė visiškai patenkinti Estijos įmonės „City Service SE“ ir UAB „City Service Engineering“ skundus bei panaikinti joms skirtą solidarią baudą.

Įvertinusi pirmosios instancijos teismo motyvus, Konkurencijos taryba nusprendė VAAT sprendimą skųsti Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Priminsime, kad 2019 m. liepą tyrimą baigusi Konkurencijos taryba išsiaiškino, kad „Mano aplinka“ ir „Naujininkų ūkis“, padedant „City Service Engineering“, siekdamos apriboti konkurenciją sudarė kartelį: susitarė minėtame viešajame pirkime pateikti suderintus komercinius pasiūlymus, įskaitant paslaugų kainas, ir konkurse tik imitavo konkurenciją.

Skirdama sankcijas Konkurencijos taryba įvertino, kad pažeidimo padarymo metu 100 proc. bendrovės „City Service Engineering“ akcijų tiesiogiai priklausė Estijoje registruotai bendrovei „City Service SE“. Pastarajai netiesiogiai, per įmonę „Mano Būsto priežiūra“ (ankstesnis pavadinimas – „Mano Būstas“), priklausė ir 100 proc. „Mano aplinkos“ akcijų. Kadangi tyrimo metu nustatyta, kad „City Service SE“ darė lemiamą įtaką savo antrinių bendrovių – „Mano Būsto priežiūra“, „Mano aplinka“ ir „City Service Engineering“ – veiklai, o „Mano Būsto priežiūra“ – savo antrinės bendrovės  „Mano aplinka“ veiklai, jos pripažintos atsakingomis už kartelyje dalyvavusių įmonių veiksmus.

Įvertinusi pažeidimo pavojingumą, trukmę ir kitas aplinkybes, Konkurencijos taryba bendrovėms „City Service SE“, „Mano Būsto priežiūra“, „City Service Engineering“ ir „Mano aplinka“, sudarančioms vieną ekonominį vienetą, skyrė solidarią 381 100 Eur baudą, bendrovei „Naujininkų ūkis“ – 31 000 Eur baudą.

Atnaujinta: 2020 06 04