BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENTĖS, PADĖJUSIOS VIENA KITAI LAIMĖTI VIEŠUOSIUS PIRKIMUS, SULAUKĖ SANKCIJŲ

Konkurencijos taryba pripažino, kad bendrovės „Pasvalio melioracija“, „Jadrana“, „Panevėžio melioracija“ ir „Biržų ranga“, dalyvaudamos viešuosiuose pirkimuose, sudarė kartelį: derindavo tarpusavio veiksmus bei komercinius pasiūlymus, įskaitant kainą, ir iš anksto nustatydavo pirkimų laimėtoją. Už Konkurencijos įstatymo pažeidimą įmonėms iš viso skirta baudų už 977 900 eurų.

Konkurencijos taryba, gavusi pirminės informacijos iš Specialiųjų tyrimų tarnybos, tyrimo metu išsiaiškino, kad minėtos bendrovės susitardavo, kokias darbų kainas siūlyti Pasvalio, Panevėžio ir Biržų rajono savivaldybių 2012–2017 m. organizuotuose 25 viešuosiuose pirkimuose kelių ir gatvių remonto ir melioracijos darbams pirkti. Taip įmonės sudarydavo sąlygas viena kitai laimėti skirtingose teritorijose: Pasvalio rajone – tų pačių akcininkų valdomoms bendrovėms „Pasvalio melioracija“ arba „Jadrana“, Panevėžio rajone – „Panevėžio melioracijai“, Biržų rajone – „Biržų rangai“.

Konkurencijos taryba nustatė, kad įmonės tardavosi ir kurios jų nedalyvaus tam tikruose viešuosiuose pirkimuose, kad pirkimą laimėtų iš anksto numatyta konkurentė.

Trys bendrovės pripažino sudariusios konkurenciją ribojantį susitarimą, kurio pagrindu Pasvalio, Panevėžio ir Biržų rajonuose kelerius metus veikė sistema, kai „draugiškus santykius“ palaikančios konkurentės pirkimuose pateikdavo pasiūlymus sutarta aukštesne kaina ir taip sudarydavo sąlygas laimėti tose teritorijose įsisteigusioms bendrovėms.

„Visa ši sistema egzistuoja daug metų visose savivaldybėse, melioracijos įmonių vadovai yra pažįstami nuo senų laikų, todėl niekada nekyla sunkumų surasti „draugišką“ įmonę, kuri galėtų padėti sudalyvauti konkursuose“, – sakė vienos iš įmonių vadovas.

Konkurencijos taryba primena, kad kartelis yra vienas pavojingiausių konkurencijos teisės pažeidimų, kurio pasekmė – brangesnės ir prastesnės kokybės prekės bei paslaugos.

Įvertinus pažeidimo mastą, trukmę ir kitas aplinkybes, „Pasvalio melioracijai“ ir „Jadranai“, kurios sudaro vieną ekonominį vienetą, skirta solidari 399 200 eurų bauda, „Panevėžio melioracijai“ – 209 800 eurų, „Biržų rangai“ – 368 900 eurų bauda.

Nutarimas per 20 dienų nuo jo paskelbimo Konkurencijos tarybos interneto svetainėje dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

 

Atnaujinta: 2019 06 27