Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

KONSULTACIJOS PADĖS IŠVENGTI SKIRTINGŲ KONKURENCIJOS SĄLYGŲ SVEIKATOS APSAUGOS SISTEMOJE

2011 12 21

Siekdama užtikrinti sąlygas veiksmingai konkurencijai, Konkurencijos taryba stiprina bendradarbiavimą su kitomis valstybės institucijomis. Gruodžio pradžioje Konkurencijos tarybos atstovai lankėsi Sveikatos apsaugos ministerijoje. Susitikimas su šios ministerijos bei Valstybinės ligonių kasos atstovais buvo skirtas aktualiems probleminiams klausimams, kurie kilo Konkurencijos tarybos vykdomų tyrimų metu, aptarti. Taip pat buvo aptarti dažniausiai pasitaikantys konkurencijos ribojimai, sąlygoti sveikatos apsaugos srityje priimtų teisės aktų. Susitikime dalyvavusių specialistų klausimai, nuomonės bei patarimai buvo naudingi Konkurencijos tarybos specialistams, nes tai leis geriau suprasti specifinius sveikatos apsaugos sektoriaus reglamentavimo aspektus analizuojant ir vertinant galimus konkurencijos ribojimo atvejus.

Pastarąjį pusmetį į Konkurencijos tarybą ne vieną kartą kreipėsi Sveikatos apsaugos ministerijos bei Valstybinės ligonių kasos atstovai, prašydami pateikti nuomonę dėl minėtoms institucijoms iškilusių abejonių, ar tam tikri jų veiksmai bei būsimi sprendimai neprieštarautų konkurencijos taisyklėms. Tokios aktyvios abipusės institucijų specialistų konsultacijos turėtų pagelbėti, kad sveikatos apsaugos sistemoje būtų užtikrinami objektyvumo ir skaidrumo principai, kurie padėtų išvengti skirtingų konkurencijos sąlygų sukūrimo.

Konkurencijos taryba tikisi, jog sėkmingai užsimezgęs bendradarbiavimas su Sveikatos apsaugos ministerija ir Valstybine ligonių kasa tęsis ir bus abipusiai naudingas. Tai turėtų padėti ne tik išvengti žalos, kurią dėl konkurencijos apribojimų patiria vartotojai ir įmonės, bet ir leistų Konkurencijos tarybai susitelkti rimčiausiems konkurencijos ribojimų tyrimams.

Atstovė viešiesiems ryšiams