BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KRETINGOS RAJONO SAVIVALDYBĖS ĮMONĖ GALĖS UŽSIIMTI NAUJA ŪKINE VEIKLA

Konkurencijos taryba davė sutikimą Kretingos rajono savivaldybei pavesti dviejų daugiabučių gyvenamųjų namų, esančių Kretingoje ir Kretingos rajone, bendrojo naudojimo objektų administravimo paslaugas vykdyti savivaldybės įmonei „Kretingos komunalininkas“.

2020 m. sausio 10 d. institucija gavo savivaldybės prašymą dėl sutikimo pavesti vykdyti naują ūkinę veiklą savivaldybės įmonei „Kretingos komunalininkas“ – ši administruotų du daugiabučius namus, kuriuos iki 2019 m. spalio 1 d. administravo bendrovė „Kretingos būstas“, tačiau šias paslaugas teikti atsisakė.

Prašymą išnagrinėjusi Konkurencijos taryba nustatė, kad savivaldybė 2019 m. lapkritį paskelbė bendrojo naudojimo objektų administratoriaus atranką, tačiau per mėnesį nesulaukė nė vieno pretendento, norinčio teikti tokias paslaugas. Kadangi neatsirado įmonių, pasirengusių savivaldybės nurodytomis sąlygomis teikti paslaugas, o šios yra būtinos tenkinti daugiabučių namų gyventojų bendruosius interesus, Konkurencijos taryba leido Kretingos rajono savivaldybei 5 metams pavesti daugiabučių gyvenamųjų namų, esančių Klaipėdos g. 26, Kretingoje ir Akmenos g. 31, Kurmaičių k., Kretingos rajone, administravimo paslaugas vykdyti „Kretingos komunalininkui“.

Vietos savivaldos įstatyme numatyta, kad savivaldybės gali steigti naujus viešųjų paslaugų teikėjus ar esamiems patikėti vykdyti naują ūkinę veiklą, kai privataus verslo atstovai viešųjų paslaugų gyventojams nevykdytų arba vykdytų ne visa apimti. Tokiais atvejais savivaldybėms reikia gauti Konkurencijos tarybos leidimą, išskyrus, kai ketinama pavesti vykdyti vandens, šilumos tiekimo, nuotekų valymo, atliekų tvarkymo, keleivių vežimo, teritorijų ir gatvių priežiūros bei tvarkymo paslaugas, taip pat maitinimo paslaugas švietimo, socialinės globos arba sveikatos priežiūros įstaigose. Nereikia gauti Konkurencijos tarybos sutikimo ir tais atvejais, kai teikiant viešąsias paslaugas turėtų būti valdomas ir naudojamas savivaldybių ar savivaldybių juridinių asmenų nekilnojamasis turtas ir kitas ūkio subjektas tokios paslaugos negalėtų teikti savo patalpose.

Atnaujinta: 2020 03 04