BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

LATVIJOS BENDROVĖ „ECO BALTIA“ GAVO LEIDIMĄ VYKDYTI KONCENTRACIJĄ

Konkurencijos taryba davė leidimą vykdyti koncentraciją Latvijos bendrovei AS „Eco Baltia“ įsigyjant iki 100 proc. bendrovės „AWT Holding“ akcijų ir įgyjant vienvaldę jos kontrolę bei netiesiogiai per „AWT Holding“ įgyjant įmonių „Ecoservice“, „Ecoservice projektai“, „Ecoservice Klaipėda“, „Ecoplasta“, „Marijampolės švara“, „Biržų komunalinis ūkis“, „Pagėgių Savivaldybės komunalinis ūkis“ kontrolę.

Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas 2021 m. liepos 8 d. Kiti rinkos dalyviai (suinteresuoti asmenys) Konkurencijos tarybai nepateikė argumentuotų nuomonių apie būsimo sandorio galimas neigiamas pasekmes konkurencijai.

Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis, ar itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

Latvijoje registruotą valdymo bendrovę „Eco Baltia“ bendrai kontroliuoja uždarojo tipo profesionaliems investuotojams skirtas privataus kapitalo investicinis fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ bei Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas. 165 mln. Eur dydžio fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ šiuo metu yra investavęs į keturias bendroves, veikiančias sveikatos priežiūros, inžinerinių paslaugų ir aplinkos tvarkymo srityse. Su fondu susiję ūkio subjektai gamina medicinos ir odontologijos prietaisus, instrumentus ir reikmenis, plieninius įvairios paskirties statinius, technologines konstrukcijas bei įrenginius ir talpyklas, taip pat užsiima investicine veikla, projektuoja ir gamina metalo konstrukcijas, teikia sveikatos priežiūros bei specializuotos plaukų transplantacijos paslaugas, gamina mobilumo prietaisus.

Su „Eco Baltia“ susiję ūkio subjektai Lietuvoje užsiima antrinių žaliavų, perdirbto plastiko produkcijos prekyba.

Valdymo bendrovei „AWT Holding“ priklauso 100 proc. „Ecoservice“ akcijų. Pastaroji įmonė ir su ja susiję ūkio subjektai užsiima komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimu, vežimu ir apdorojimu Lietuvoje, taip pat teikia gatvių ir kitų teritorijų tvarkymo paslaugas, žiemos tarnybos paslaugas, vykdo biotualetų nuomos bei aptarnavimo, nuotekų surinkimo ir perdavimo sutvarkymui veiklą, prekiauja atliekų surinkimo konteineriais, taip pat užsiima antrinių žaliavų bei perdirbto plastikos produkcijos prekyba.

Apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 20 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 2 mln. Eur.

Atnaujinta: 2021 08 05