BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

LEIDIMAS OAO „GAZPROM“ ĮSIGYTI AB „LIETUVOS DUJOS“ AKCIJŲ PAKETĄ - SU SĄLYGA

2004 03 18

Konkurencijos taryba posėdyje išnagrinėjo OAO „Gazprom“ 2004-01-23 pateiktą pranešimą apie koncentraciją įsigyjant 34 proc. AB „Lietuvos dujos“ akcijų paketą ir įgyjant kartu su VĮ Valstybės turto fondas, „Ruhrgas Energie Beteiligungs AG“ IR „E. ON Energie AG“ bendrą AB „Lietuvos dujos“ kontrolę.

Konkurencijos taryba priėmė nutarimą leisti vykdyti šią koncentraciją pagal pateiktą pranešimą su sąlyga, kuria siekiama užtikrinti ūkio subjektams galimybes konkuruoti didmeninės gamtinių dujų prekybos rinkoje. Sąlyga nustato, kad šioje koncentracijoje dalyvaujantys ūkio subjektai nesudarys kliūčių dujų tiekimo įmonėms, turinčioms reikalingas licencijas ir sutartis, taip pat laisviesiems vartotojams sudaryti gamtinių dujų pirkimo sutartis su bet kuria dujų gavybos ar tiekimo įmone ir tiekti Lietuvos pirkėjams kitų ūkio subjektų išgaunamų dujų.

Šiuo metu OAO „Gazprom“ yra vienintelis galimas dujų tiekėjas į Lietuvą ir kito alternatyvaus tiekėjo, galinčio patenkinti ne mažiau kaip 70 proc. bendro Lietuvos vartotojų poreikio gamtinėms dujoms, kurį nustato AB „Lietuvos dujos“, nėra. AB „Lietuvos dujos“ dujų tinklai nėra sujungti su Europos Sąjungos gamtinių dujų tinklais bei gamtinių dujų tiekimo sistema. Nors Rusijos Federacijoje yra ir kitų dujų gavybos kompanijų, tačiau jų galimybės eksportuoti dujas priklauso nuo OAO „Gazprom“ kontroliuojamų magistralinių dujotiekių pralaidumo, techninių galimybių ir kitų sąlygų.

Gamtinių dujų įstatyme yra numatyta, kad laisvieji vartotojai turi teisę pasirinkti dujų tiekėją be apribojimų. AB „Lietuvos dujos“ akcijų pirkimo - pardavimo sutartis nesumažina galimybių laisviesiems vartotojams sudaryti dujų pirkimo - pardavimo sutartis su kitomis gamtines dujas tiekiančiomis įmonėmis. Lietuvai tapus ES nare, jai bus privalomos ir naujos gamtinių dujų vidaus rinkos bendrųjų taisyklių direktyvos nuostatos, kuriose numatytas dujų perdavimo, paskirstymo bei saugojimo kainų reguliavimas.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 04 27