BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

LEIDIMAS VYKDYTI KONCENTRACIJĄ DUOTAS SU SĄLYGA

2002 07 18

Konkurencijos taryba priėmė nutarimą leisti „Telia AB“ vykdyti koncentraciją įsigyjant „Sonera Corporation“ pagal pateiktą pranešimą nustačiusi sąlygą. „Telia AB“ (įskaitant „Telia AB“ tiesiogiai ir(ar) netiesiogiai kontroliuojamus ūkio subjektus) negali keisti (sustiprinti) turimos UAB „Omnitel“ kontrolės. UAB „Omnitel“ negali būti reorganizuojama prijungimo ar sujungimo būdu su AB „Lietuvos telekomas“ ar kuriuo nors kitu „Telia AB“ tiesiogiai ar netiesiogiai kontroliuojamu ūkio subjektu apie tai iš anksto nepranešus Konkurencijos tarybai ir negavus jos leidimo.

„Telia AB“ pranešimą apie vykdomą koncentraciją įsigyjant „Sonera Corporation“ Konkurencijos tarybai pateikė š. m. gegužės 22 d. Konkurencijos taryba nustatė, kad, jungiantis šioms bendrovėms, Lietuvoje per „Amber Teleholding AB“ ir „Amber Mobile Teleholding AB“ vykdoma bendra AB „Lietuvos telekomas“ ir UAB „Omnitel“ kontrolė bus keičiama į vienvaldę „Telia AB“ kontrolę. Kontroliuojamų ūkio subjektų struktūra ir valdymo pobūdis nesikeis. „Amber Teleholding AB“ ir „Amber Mobile Teleholding AB“ valdė ir po koncentracijos valdys atitinkamai 60 proc. AB „Lietuvos telekomas“ akcijų ir 55 proc. UAB „Omnitel“ akcijų.

Konkurencijos taryba konstatavo, kad AB „Lietuvos telekomas“ užima dominuojančią padėtį kai kuriose teikiamų paslaugų (bendrojo fiksuoto ryšio, didmeninių telekomunikacijų ir informacinių technologijų, skirtųjų linijų paslaugų ) rinkose ir didelę rinkos dalį kitose rinkose, o UAB „Omnitel“ - turi labai didelę rinkos dalį mobiliojo ryšio paslaugų bei duomenų perdavimo rinkose. Dėl vykdomos koncentracijos „Telia AB“ galės pasiekti didesnę masto ekonomiją ir daugiau investuoti į naujų technologijų plėtrą, esamų ir kuriamų telekomunikacijos tinklų horizontalią ir vertikalią integraciją technologijų pagrindu, kartu pertvarkydama ir organizacines valdymo struktūras, dėl ko gali sumažėti konkurencija. Dėl šios ir kitų priežasčių Konkurencijos taryba leidimą minėtai koncentracijai davė nustatydama sąlygą.

Europos Komisija liepos 11 d. davė sutikimą jungtis Švedijos telekomunikacijų bendrovei „Telia“ ir Suomijos telekomui „Sonera“. Baltijos šalyse šios bendrovės yra didžiausios privačios nacionalinių Estijos, Latvijos ir Lietuvos telekomų akcininkės. „Telia“ ir „Sonera“ Baltijos šalyse taip pat valdo mobiliojo ryšio kompanijas.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 06 18