Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


LEIDINYJE „EUROKOMPIUTERIAI“ - KLAIDINANTIS REKLAMOS TEIGINYS

2005 09 22

Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba posėdyje išnagrinėjo baigto tyrimo išvadas dėl leidinyje „Eurokompiuteriai“ (2005 m. kovas-gegužė) skelbtos reklamos atitikties Reklamos įstatymo reikalavimams ir priėmė nutarimą. Vadovaujantis Reklamos įstatymo nuostatomis klaidinančia reklama pripažintas minėtame leidinyje skelbtas reklaminis teiginys: „Pirkdami kompiuterį išsimokėtinai Jūs pilnai susigrąžinsite 33 % nuo kompiuterio vertės, nes įmokos išsidėstys per 2-3 metus“. Už klaidinančios reklamos naudojimą UAB „Euroinvesticijos“, išleidusios leidinį „Eurokompiuteriai“ , skirta 6 tūkst. Lt piniginė bauda. Skirdama baudą už nustatytą Reklamos įstatymo pažeidimą Konkurencijos taryba atsižvelgė į tai, jog UAB „Euroinvesticijos“ laiku ėmėsi priemonių, kuriomis siekė pašalinti pasekmes, galėjusias atsirasti dėl skelbto reklamos teiginio.

Tyrimas buvo pradėtas gavus Vilniaus miesto Antakalnio seniūnijos bendruomenės skundą.

Atlikus tyrimą buvo nustatyta, kad leidinyje „Eurokompiuteriai“ naudotas neteisingas reklaminis teiginys galėjo suklaidinti reklamos vartotojus dėl galutinės kompiuterio kainos ir paveikti jų ekonominį elgesį - sprendimus ar veiksmus, susijusius su kompiuterio įsigijimu. Kadangi leidinyje buvo nurodyta data 2005 m. kovas - gegužė, tikėtina, kad reklamos vartotojai pagrįstai galėjo manyti, jog reklamoje pateikti pasiūlymai galioja bent jau iki 2005 m. gegužės pabaigos. Vartotojas galėjo pagrįstai tikėtis, kad 2005 m. gegužę UAB „Euroinvesticijos“ parduotuvėje įsigijęs kompiuterį išsimokėtinai nuo 2 iki 3 metų laikotarpiui, jis susigrąžins 33 proc. nuo kompiuterio vertės. Tačiau iš tikrųjų vartotojas negalėtų susigrąžinti 33 proc. nuo kompiuterio vertės, jei jo įmokų dalis būtų sumokėta 2007 m. ar net 2008 m. Pagal galiojančias Lietuvos Respublikos pajamų mokesčio įstatymo nuostatas gyventojas, per trejus metus įsigijęs vieną asmeninio kompiuterio vienetą su programine įranga ir (arba) įsirengęs interneto prieigą ir įsigijęs šiai prieigai reikalingą įrangą, pasinaudoti taikoma lengvata ir priklausančias sumas gali atimti iš savo metinių apmokestinamųjų pajamų tik tuo atveju, jei šias sumas sumokėjo laikotarpiu nuo 2004 sausio 1 d. iki 2006 m. gruodžio 31 d.

Atstovė viešiesiems ryšiams