BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

LEISTA ĮGYVENDINTI SANDORIUS KIAUŠINIŲ GAMYBOS RINKOJE

Konkurencijos taryba davė leidimus bendrovei „Groward Group“ vykdyti dvi koncentracijas įsigyjant po 100 proc. kooperatinių bendrovių „Baltic egg production“ ir „Europe eggs“ pajų bei įgyjant vienvaldę jų kontrolę.

Pranešimai apie ketinimą vykdyti abi koncentracijas gauti 2020 m. sausio 10 d. Įvertinusi su abiem sandoriais susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomų vykdyti koncentracijų nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis, ar itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

„Groward Group“ superka ir perparduoda su ja susijusių ir kitų subjektų užaugintą ar pagamintą produkciją (grūdus, kiaušinius, kiaušinių gaminius, paukštienos gaminius), teikia valdymo (holdingo) paslaugas, perka įvairias parduodamų produktų gamybai reikalingas žaliavas (kiaušinius, maisto, pašarų priedus, grūdus). Su šia bendrove susiję ūkio subjektai, veikiantys Lietuvoje, augina ir parduoda grūdines kultūras, gamina kombinuotuosius pašarus, išgauna kiaušinius bei gamina mėsos produktus, vykdo didmeninę kiaušinių ir kiaušinių produktų bei pagamintų mėsos produktų prekybą, teikia transportavimo paslaugas.

„Groward Group“ susijusi su „VG Holding“, kurios kontroliuojamos įmonės vykdo žuvies ir jūros gėrybių bei kitų maisto produktų (picų, koldūnų, duonos ir konditerinių gaminių, surimio gaminių) gamybą ir didmeninę prekybą, teikia valdymo (holdingo), maitinimo, patalpų bei nekilnojamojo turto nuomos, transporto ir logistikos, sporto paslaugas, prekiauja buitinio vartojimo prekėmis, perka žuvies žaliavas ir kt. „Groward Group“ ir su ja susiję ūkio subjektai veiklą vykdo Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje, Kazachstane bei Rusijoje, o produktus parduoda ir kitose Europos, Šiaurės Amerikos ir Azijos šalyse.

„Baltic egg production“ gamina ir Lietuvoje bei kitose pasaulio šalyse parduoda kiaušinių produktus: skystą kiaušinių masę, kiaušinių miltelius, virtus luptus kiaušinius.

„Europe eggs“ užsiima kiaušinių rūšiavimu bei pakavimu ir kiaušinių produktų didmenine prekyba. Šios kooperatinės bendrovės „Europe eggs“ produkcija parduodama ne tik Lietuvoje, bet ir kitose pasaulio šalyse.

Apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos Lietuvos Respublikoje paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 20 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 2 mln. Eur.

Atnaujinta: 2020 02 10