BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

LEISTA PERIMTI VIENVALDĘ BIRIŲ KROVINIŲ TERMINALO KONTROLĘ

Verslininkas Igoris Udovickis (Igor Udovickij) galės įsigyti 30 proc. Birių krovinių terminalo (iš viso su turimomis akcijomis – 100 proc.) akcijų ir perimti vienvaldę šios bendrovės kontrolę. Leidimą vykdyti koncentraciją davė Konkurencijos taryba.

Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas 2022 m. rugpjūčio 24 d. Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

Su I. Udovickiu susijusios bendrovės – „Granmax“, „Ferteksos transportas“ ir „Gargždų geležinkelis“ – gamina kompaktuotas trąšas (amonio sulfatą) ir užsiima didmenine prekyba, teikia krovinių ekspedijavimo bei  pervežimo (manevravimo) geležinkelio keliais paslaugas bei geležinkelių riedmenų nuomos, remonto, statybos, techninės priežiūros ir kitas paslaugas. Kiti susiję ūkio subjektai užsiima geriamojo vandens gamyba ir didmenine prekyba, teikia paslaugas koordinuojant vagonų, atvykstančių į Klaipėdos uostą, judėjimą, nuomoja komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą Klaipėdos uosto teritorijoje bei nekilnojamąjį turtą Latvijoje, teikia reklamos paslaugas planšetiniuose kompiuteriuose bei užsiima optinių šviesolaidinių kabelių montavimu bei priežiūra. 

Birių krovinių terminalas krauna mineralinius krovinius (trąšas) iš geležinkelio į jūrų transportą Klaipėdos uoste. Terminale, esančiame Klaipėdos uoste, yra teikiamos mineralinių trąšų sandėliavimo, krovos ir fasavimo į maišus, didmaišius bei konteinerius paslaugos. Taip pat terminale kraunami kiti birūs kroviniai, teikiamos laivų švartavimo paslaugos.

Apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 20 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 2 mln. Eur.

Atnaujinta: 2022 09 23