Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

LEISTA VYKDYTI KONCENTRACIJĄ ĮSIGYJANT „ROKIŠKIO SŪRĮ“ IR „RUBIKON PRODIMPEKSĄ“

2004 01 22

Posėdyje išnagrinėtas A. Trumpos, UAB „Pieno pramonės investicijų valdymas“, UAB „Survesta“ ir UAB „Snavesta“ 2004-01-07 pateiktas pranešimas apie koncentraciją įsigyjant iki 100 proc. AB „Rokiškio sūris“ akcijų ir įgyjant bendrą kontrolę. Konkurencijos taryba priėmė nutarimą leisti vykdyti šią koncentraciją pagal pateiktą pranešimą su tomis sąlygomis ir įpareigojimais, kurie buvo nustatyti nutarime dėl leidimo vykdyti atskirus koncentracijos veiksmus. Svarbiausi jų - UAB „Vinvesta“ per nustatytą terminą įpareigota parduoti visas turimas AB „Kelmės pieninė“ akcijas. AB „Kelmės pieninė“ akcijos turi būti parduotos ūkio subjektui, pagal Konkurencijos įstatymą nesusijusiam su UAB „Vinvesta“, UAB „Snavesta“, UAB „Survesta“, UAB „Pieno pramonės investicijų valdymas“ ir A. Trumpa.

Konkurencijos taryba UAB „Snavesta“, UAB „Pieno pramonės investicijų valdymas“, UAB „Survesta“ ir A. Trumpos vykdomą koncentraciją įvertino kaip konglomeratinę ir horizontalią pieno supirkimo ir pieno produktų rinkose. AB „Rokiškio sūris“, užimdama labai didelę pieno supirkimo rinkos dalį, daro reikšmingą įtaką pieno supirkimo kainų politikai. AB „Kelmės pieninė“ įjungimas į AB „Rokiškio sūris“ grupę dar labiau padidintų AB „Rokiškio sūris“ ekonominę galią, todėl galėtų būti sukurta dominuojanti padėtis pieno supirkimo rinkoje ir itin apribojama konkurencija atitinkamoje rinkoje. Be to, galimą konkurencijos ribojimą stiprina tai, kad trys didžiausios pieno perdirbimo įmonių grupės užima virš 80 proc. pieno supirkimo rinkos Lietuvoje. Dėl šių priežasčių Konkurencijos taryba vykdyti koncentraciją įsigyjant AB „Rokiškio sūris“ leido pagal anksčiau nustatytas sąlygas ir įpareigojimus.

Posėdyje išnagrinėtas UAB „Vinukas“ 2004-01-05 pateiktas prašymas leisti vykdyti koncentraciją įsigyjant 100 proc. UAB „Rubikon prodimpeksas“ akcijų paketą. Priimtas nutarimas leisti vykdyti minimą koncentraciją pagal pateiktą pranešimą.

Konkurencijos taryba nustatė, kad UAB „Vinukas“, kurios, kaip ir įsigyjamo ūkio subjekto, pagrindinė veiklos sritis yra didmeninė ir mažmeninė prekyba statybinėmis medžiagomis, vykdoma koncentracija nesukurs dominuojančios padėties ir dėl to nebus itin apribojama konkurencija atitinkamose rinkose Lietuvoje.

Atstovė viešiesiems ryšiams