BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

LEISTA VYKDYTI KONCENTRACIJĄ STATYBINIŲ MEDŽIAGŲ GAMYBOS SEKTORIUJE

Konkurencijos taryba leido bendrovėms „Heidelberg Materials Lietuva Betonas“ ir „ESSPO“ įgyvendinti koncentraciją keičiant įmonės „Heidelberg Mobile“ veiklą į autonomiškai veikiančią bendrai kontroliuojamą bendrovę.  

Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas 2024 m. sausio 10 d. Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

„Heidelberg Materials“ įmonių grupė yra viena iš trijų didžiausių pasaulyje cemento, prekinio betono ir inertinių medžiagų gamintojų. Ji vykdo veiklą daugiau nei 40-yje šalių bei valdo 2500 įvairių gamyklų bei terminalų.

Lietuvoje ši įmonių grupė veikia per bendroves „Heidelberg Materials Lietuva Betonas“, „Heidelberg Materials Lietuva Cementas“ ir „Heidelberg Materials Lietuva SSC“.

„Heidelberg Materials Lietuva Betonas“ gamina ir parduoda prekinį betoną, „Heidelberg Materials Lietuva Cementas“ prekiauja pakuotu ir biriu pilkuoju cementu, o „Heidelberg Materials Lietuva SSC“ teikia buhalterines paslaugas „Heidelberg Materials“ įmonių grupei Lietuvoje.

Bendrovė „ESSPO“ kuria, gamina ir tiekia inovatyvias ledo bei sniego tirpinimo medžiagas, kurios naudojamos užtikrinti saugumą kai kurių Europos šalių oro uostuose. Įmonė taip pat prekiauja žaliavine mediena.

„Heidelberg Mobile“ šiuo metu veikia kaip neautonomiškas ūkio subjektas, mobiliuose betono mazguose gamina betono mišinį, kurį tiekia „Heidelberg Materials“ įmonių grupės klientams Lietuvoje. Po koncentracijos bendrovė veiktų kaip savarankiškas ūkio subjektas, tęstų betono mišinio gamybą ir pardavimą, tačiau veiklą vykdytų su nuosavais ištekliais bei paslaugas siūlytų ir teiktų tretiesiems asmenims.  

Apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją metais yra didesnės negu 20 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją metais yra didesnės negu 2 mln. Eur.

Atnaujinta: 2024 02 06