BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

LEISTAS SANDORIS AUTOMOBILIŲ PREKYBOS RINKOJE

Konkurencijos taryba leido Suomijos bendrovei „Auto-Bon“ įsigyti kitą šios šalies įmonę „LänsiAuto Drive“ ir perimti jos vienvaldę kontrolę. Taip pat su „Auto-Bon“ susijusiai Estijos bendrovei „Autohalle“ leista iš Suomijos įmonės „Länsiauto“ filialo Estijoje įgyti „Opel“ atstovybės Taline nuosavybės teises.

Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas 2022 m. gruodžio 21 d. Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

Minėtam sandoriui įgyvendinti Suomijos bendrovei reikėjo gauti Lietuvos konkurencijos institucijos leidimą, nes „Auto-Bon“ į Baltijos valstybes bei kitas Europos šalis importuoja „Peugeot“, „Citroen“, „Suzuki“, „Isuzu“, „Ssang Yong“ ir „Hyundai“ naujus lengvuosius keleivinius bei komercinius automobilius, atsargines dalis ir aksesuarus. Nors „Auto-Bon“ Lietuvoje nėra įregistravusi juridinio asmens ar filialo, ji mūsų šalyje vykdo minėtų transporto priemonių bei jų dalių ir aksesuarų importą bei didmeninę prekybą.

„Autohalle“ Estijoje ir Latvijoje užsiima mažmenine prekyba lengvaisiais automobiliais, jų detalėmis ir aksesuarais. Lietuvoje Estijos bendrovė veiklos nevykdo. 

Įgyjamas ūkio subjektas – „LänsiAuto Drive“ – importuoja „Opel“ lengvuosius keleivinius ir komercinius automobilius, jų atsargines dalis bei aksesuarus, taip pat vykdo didmeninę prekybą šiomis prekėmis Suomijoje ir Baltijos valstybėse, įskaitant Lietuvą.

„Opel“ atstovybė Taline nevykdo veiklos Lietuvoje. Ji Estijoje prekiauja importuotais „Opel“ markės naujais lengvaisiais keleiviniais ir komerciniais automobiliais, jų atsarginėmis dalimis bei aksesuarais. Atstovybę šiuo metu valdančios Suomijos bendrovės „Länsiauto“ pagrindinė veikla – mažmeninė prekyba naujais lengvaisiais keleiviniais automobiliais bei atsarginėmis detalėmis Estijoje ir Suomijoje. 

Apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 20 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 2 mln. Eur.

Atnaujinta: 2023 01 19