BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

LEISTAS SANDORIS ŠALUTINIŲ PRODUKTŲ SURINKIMO IR TVARKYMO SEKTORIUJE

Konkurencijos taryba leido Italijos bendrovei „S.A.P.I.-Societa Azionaria Prodotti Industriali-Societa per Azioni“ kartu su Lietuvos įmonėmis „Imlitex Holdings“ ir „Duetra“ netiesiogiai per „Cross financing company“ įgyti bendrąją Lietuvos bendrovės „Rietavo veterinarinė sanitarija“ ir Latvijos įmonės „Reneta“ kontrolę.

Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas 2024 m. balandžio 30 d. Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

Italijos bendrovė „S.A.P.I.-Societa Azionaria Prodotti Industriali-Societa per Azioni“ ir su ja susiję ūkio subjektai ES ir Pietų Amerikos šalyse gamina bei parduoda itališkus maisto produktus, ekologišką (ir ne tik) aliejų, taip pat – surenka, tvarko ir perdirba gyvūninės bei negyvūninės kilmės šalutinius produktus, teikia odos dažymo, logistikos ir kitas paslaugas. Lietuvoje 2023 m. ji veiklos nevykdė, tačiau su ja susijusi įmonė „Alis Srl“ mažmeninės prekybos įmonėms tiekė prekės ženklu „Casa Rinaldi“ pažymėtus itališkus produktus: balzaminį actą, kavos pupeles, krekerius, padažus, užtepėles ir kt.

„Imlitex Holdings“ vykdo kontroliuojančių bendrovių valdymo, verslo konsultavimo ir kitą veiklą. Su ja susijusios įmonės įvairiose Europos valstybėse užsiima didmenine prekyba žemės ūkio žaliavomis, didmenine ir mažmenine prekyba įvairiomis cheminėmis žaliavomis, kuru ir biokuru, įrengimais, kitais tarpiniais produktais, perka ir parduoda plastiko žaliavas, teikia apskaitos, informacinių technologijų, nekilnojamojo turto valdymo ir kitas paslaugas.

„Duetra“ teikia verslo konsultavimo paslaugas, o su ja susijusios įmonės vykdo apgyvendinimo ir maitinimo, nekilnojamojo turto nuomos veiklą Marijampolėje.

Kontroliuojamas bendroves valdančiai specialios paskirties įmonei „Cross financing company“ priklauso po 100 proc. įmonių „Rietavo veterinarinė sanitarija“ ir „Reneta“ akcijų.

„Rietavo veterinarinė sanitarija“ Lietuvoje surenka ir tvarko šalutinius gyvūninės kilmės produktus, valdo gamyklą Rietave, kurioje minėti produktai naikinami arba perdirbami, iš jų gaminami gyvūniniai baltyminiai priedai ir riebalai, skirti įvairioms pramonės sritims. Įmonės produkcija prekiaujama Lietuvoje bei kitose Europos valstybėse.

„Reneta“ Latvijoje surenka šalutinius gyvūninės kilmės produktus, superka žuvų atliekas bei gamina gyvulinės kilmės žuvies baltymus ir riebalus. Bendrovė savo produkcija prekiauja Lietuvoje, Latvijoje bei kitose Europos šalyse.

Apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją metais yra didesnės negu 20 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją metais yra didesnės negu 2 mln. Eur.

Atnaujinta: 2024 05 31