Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

LIETUVOS AUKŠČIAUSIASIS TEISMAS: TEIGINIAI APIE KONKURENCIJOS TARYBOS NARĮ NEATITINKA TIKROVĖS

2021 02 25
T_2.jpg

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija vasario 24 d. paskelbė, kad Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) paviešintoje Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymoje minėti teiginiai apie Konkurencijos tarybos narį Eloną Šatą neatitinka tikrovės ir žemina jo garbę bei orumą.

LAT išnagrinėjo civilinę bylą pagal E. Šato ieškinį atsakovei Lietuvos Respublikai, atstovaujamai Seimo. Kaip rašoma LAT pranešime spaudai, teisėjų kolegija pritarė pirmosios instancijos teismo išvadai, kad VSD pažymoje esantys duomenys apie ieškovą yra pateikti ne kaip juos pateikusio asmens vertinimas, o kaip objektyvus realiai egzistuojantis faktas, žinia.

Teisėjų kolegija nurodė, kad atsakovė, paskleidusi žinią apie ieškovą ir sukėlusi abejonių visų pirma valstybės vadovams, ar ieškovas atitinka einamoms pareigoms keliamus reikalavimus, vėliau pati (šiuo atveju – premjero pavedimu Specialiųjų tyrimų tarnybai) patvirtino, kad ieškovas yra tinkamas toliau eiti pareigas, taigi kad paskleista žinia neatitinka tikrovės.

LAT konstatavo, jog atsakovė neįrodinėjo, kad apie ieškovą paskleista žinia atitinka tikrovę. Be kita ko, atsiliepime į kasacinį skundą atsakovė nurodė, kad VSD pažymoje apie ieškovą išdėstyta nuomonė yra pagrįsta VSD kruopščiai atlikto tyrimo nustatytais faktais, kurių ieškovas byloje neginčijo. Teisėjų kolegija šiuos argumentus pripažino teisiškai nepagrįstais.

LAT taip pat pažymėjo, kad visuomenę turi pasiekti teisinga informacija, t. y. arba tikrovę atitinkanti žinia, arba pakankamai pagrįsta nuomonė. Priešingos informacijos teikimas neatitinka viešojo intereso, nes taip visuomenė tik klaidinama, pavyzdžiui, kaip šiuo atveju, keliant nepasitikėjimą valstybe, jos institucijomis ir jose veikiančiais asmenimis, kurių veiklos tikslas yra ginti ir saugoti visuomenę bendrai ir kiekvieną jos narį atskirai.

Visą LAT pranešimą spaudai galite rasti čia.