Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


LIETUVOS BENDROVEI „VAIZGA“ SKIRTA BAUDA UŽ ĮGYVENDINTĄ KONCENTRACIJĄ BE LATVIJOS KONKURENCIJOS TARYBOS LEIDIMO

rsz_degalai.jpg

Latvijos konkurencijos taryba pranešė 2018 m. balandžio mėn. leidusi Lietuvos bendrovei „Vaizga“ įsigyti Latvijos įmonę „Petrol Property“. Kadangi „Vaizga“ nepateikė pranešimo apie numatomą vykdyti koncentraciją iki sandorio užbaigimo, institucija pradėjo tyrimą. Nustačius, kad „Vaizga“ įgyvendino koncentraciją laiku nepranešusi apie tai Latvijos konkurencijos tarybai, bendrovei buvo skirta 57 419 eurų bauda.

„Vaizga“ daro netiesioginę lemiamą įtaką mažmenine degalų prekyba Latvijoje užsiimančiai „VIADA Baltija“. Tiek „VIADA Baltija“, tiek naujai įsigytoji „Petrol Property“ veikia vertikaliai susijusiose mažmeninėje benzino ir dyzelino (degalų) bei nekilnojamojo turto nuomos rinkose.

Latvijos konkurencijos taryba davė leidimą vykdyti koncentraciją, tačiau, kadangi „Vaizga“ pateikė pranešimą apie įsigijimą praėjus dešimt mėnesių po sandorio, buvo pradėtas tyrimas.

Latvijos konkurencijos įstatymas numato, kad institucija turi teisę skirti baudą iki 3 proc. bendrųjų metinių pajamų už laiku nepateiktą pranešimą apie numatomą vykdyti koncentraciją. „Vaizga“ pripažino padariusi pažeidimą ir pasiūlė institucijai sudaryti administracinį susitarimą. Lietuvos bendrovė į Latvijos valstybės biudžetą sumokėjo 57 419 eurų baudą.

Latvijoje apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti konkurencijos tarybai, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos Latvijos Respublikoje paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra bent 30 mln. eurų ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos Latvijos Respublikoje paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra bent 1,5 mln. eurų.