Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


LIETUVOS SAVIVALDYBIŲ INDEKSAS TURĖTŲ PASKATINTI VEIKSMINGĄ KONKURENCIJĄ

2013 11 08

Šiandien, lapkričio 8 d. Konkurencijos taryboje įvyks Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI)  tyrimo „Lietuvos savivaldybių indeksas 2013“ pristatymas.

Viena iš Konkurencijos tarybos veiklos krypčių – konkurencijos kultūros sklaida. Dauguma Lietuvos savivaldybių indekso vertinimo kriterijų tiesiogiai arba netiesiogiai yra susiję su konkurencijos skatinimu savivaldybėse, ūkinės veiklos ir privačios iniciatyvos laisve ir vartotojų interesų gynimu. Tikimės, kad bendros Lietuvos savivaldybių, LLRI ir Konkurencijos tarybos pastangos padės savivaldybėms priimti realius sprendimus, kurie:

užtikrins konkurenciją komunaliniame sektoriuje: atliekų surinkimo, būstų administravimo, šilumos tiekimo; transporto sektoriuje;

sudarys sąlygas teikti paslaugas privačioms įmonėms sveikatos bei švietimo sektoriuose;

taikys viešas ir konkurencingas procedūras perkant prekes ar paslaugas savivaldybės reikmėms;

atsisakys savivaldybių institucijoms nebūdingų funkcijų – dalyvavimo versle.

Konkurencijos tarybos ekspertai yra parengę Viešojo administravimo subjektų sprendimų poveikio konkurencijai vertinimo gaires (toliau – Gairės) ir rengia šių Gairių pristatymus Lietuvos savivaldybėms.

Konkurencijos tarybos ekspertų parengtos Gairės išsamiai paaiškina viešojo administravimo subjektams, kaip rengti teisės aktus, kad šie neiškraipytų konkurencijos ir užtikrintų vienodas rinkos dalyvių veikimo sąlygas įvairiose ekonomikos srityse.

Konkurencijos tarybos ekspertai kartu su Gairėmis parengė ir trumpą 15 punktų klausimyną, kuris padės greitai įvertinti galimą sprendimo poveikį konkurencijai.

Dokumente taip pat pateikiami praktiniai pavyzdžiai iš Konkurencijos tarybos praktikos, kurie, tikimasi, padės savivaldybėms bei kitiems viešojo administravimo subjektams išvengti nepagrįstų konkurencijos ribojimų.

Konkurencijos taryba siekia, kad visos valstybės ir savivaldybių institucijos sudarytų realias konkurencijos sąlygas ir  veiktų viena kryptimi – savo veiksmais skatintų sąžiningą konkurenciją. LLRI atliktas tyrimas liudija, kad konkurencijos užtikrinimas yra viena iš svarbiausių prielaidų, vertinant savivaldybių veiklos efektyvumą.

Konkurencijos taryba šiuo metu atlieka tyrimus, susijusius su  Joniškyje, Kaišiadoryse, Klaipėdoje, Molėtuose, Trakuose, Biržuose, Elektrėnuose, Kėdainiuose, Kaune, Marijampolėje, Plungėje, Utenoje, Panevėžyje ir Vilniuje veikiančiais ūkio ir viešojo administravimo subjektais.

 

LR Konkurencijos tarybos Komunikacijos skyrius

Atstovė viešiesiems ryšiams