Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


Lietuvos vartotojų instituto projektas „Vartotojas Europoje: kaip geriau apginti jo teises?“

2009 02 02

Lietuvos vartotojų institutas vykdo projektą „Vartotojas Europoje: kaip geriau apginti jo teises?“.

 

Šio projekto tikslas – paskatinti visuomenę aktyviau reikšti savo nuomonę europinės svarbos klausimais, susijusiais su vartotojų apsauga ne tik Lietuvos, bet ir Europos Sąjungos lygiu.

 

Projekto veiklos:

 

1. Virtuali diskusija suaugusiems.

 

Diskusija vyks adresu www.blog.vartotojai.lt

 

Projektas numato šešias pagrindines temas, kuriomis bus diskutuojama, t.y.:

nesąžininga komercinė veikla;

prekių keitimas ir grąžinimas, garantijos;

turizmo paslaugų paketas (vartotojų teisės);

vartojimo kreditas;

klaidinanti reklama;

oro keleivių teisės, bagažas.

Diskusija prasidėssausio 20 d. ir tęsis iki balandžio 14 d.

 

2. Moksleivių diskusija su europarlamentarais.

Diskusijos tikslas – susitikimo su europarlamentrais metu suteikti galimybę moksleiviams išreikšti savo nuomonę bei pasiūlymus vartotojams aktualiais klausimais.

 

Lietuvos vartotojų institutas organizuos konkursą 9–11 klasių moksleiviams „Rašyk laišką europarlamentarams ir būk išgirstas“. Laiškuose jie gali išdėstyti pasiūlymus, idėjas bei lūkesčius aktualiais vartotojų apsaugos klausimais.

 

Diskusijos vykdymo etape yra numatoma atrinktiems konkuso dalyviams suorganizuoti susitikimą su europarlamentarais. Šioje diskusijoje moksleiviams bus suteikta galimybė pristatyti savo darbus, pareikšti savo nuomonę su vartotojais susijusiais klausimais, išgirsti europarlamentarų komentarus, atsiliepimus, realias pateiktų pasiūlymų įgyvendinimo galimybes.

 

Konkursas vyks sausio 13 – vasario 13 d..

 

Planuojamas susitikimas su Europos Parlamento nariais kovo 13 d. (preliminari data).

 

3. Nuomonių katalogas.

Projekto pabaigoje bus parengtas specialus nuomonių katalogas, kuriame bus patalpinti moksleivių ir suaugusiųjų diskusijų rezultatai, kurie atspindės socialinę tikrovę, t.y. kas labiausiai rūpi įvairaus amžiaus vartotojams. Jis bus išsiųstas Europos Parlamento bei Europos socialinio ekonominio komiteto nariams.

 

Projektas „Vartotojas Europoje: kaip geriau apginti jo teises?“ yra įgyvendinamas pagal Europos Komisijos „D plano (demokratija, dialogas ir diskusijos)“ „Diskutuokime apie Europą“ programą. Juo siekiama skatinti demokratinius procesus: suteikti piliečiams daugiau galimybių suformuluoti ir tiesiogiai pareikšti savo pageidavimus sprendimų priėmimo galią turintiems asmenims bei šiame procese aktyviau pasinaudoti žiniasklaidos priemonėmis. Projektą iš dalies finansuoja Europos Komisija.

Atstovė viešiesiems ryšiams