Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

LVAT ATNAUJINO BYLĄ DĖL NOTARŲ KARTELINIO SUSITARIMO IR KREIPĖSI Į ESTT

2021 02 17
2641554.jpg

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) byloje dėl Konkurencijos tarybos nustatyto konkurenciją ribojančio susitarimo tarp Lietuvos notarų rūmų bei jų prezidiumo narių nusprendė kreiptis į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą (ESTT) su prašymu priimti prejudicinį sprendimą.

LVAT atnaujino administracinės bylos nagrinėjimą ir kreipėsi į ESTT prašydamas pateikti išaiškinimą keliais klausimais, tarp kurių – ar notarai yra įmonės (ūkio subjektai) Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo (SESV) 101 straipsnio prasme.

Konkurencijos taryba laikosi nuomonės, kad notarai yra ūkio subjektai ir gali konkuruoti kainomis, tačiau Lietuvos notarų rūmai ir jų valdymo organui priklausantys aštuoni notarai priėmė nutarimus, kuriais nustatė notarų atlyginimo dydžius bei jų apskaičiavimo tvarką. Kadangi tokiais nutarimais buvo apribota notarų galimybė pasirinkti mažesnius atlyginimo dydžius ir vartotojams pasiūlyti palankesnius įkainius, Konkurencijos taryba 2018 m. balandį pripažino, kad Lietuvos notarų rūmai ir aštuoni prezidiumo nariai sudarė konkurenciją ribojantį susitarimą ir pažeidė Konkurencijos įstatymą bei SESV.

Ar Konkurencijos taryba pagrįstai nubaudė Lietuvos notarų rūmus ir prezidiumo narius už konkurenciją ribojantį susitarimą, spręs LVAT, gavęs prejudicinį ESTT sprendimą.