Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

LVAT ATSISAKĖ ATNAUJINTI PROCESĄ DĖL AUTOMOBILIŲ PARDAVĖJŲ IR NUOMOTOJŲ KARTELINIŲ SUSITARIMŲ

2012 09 22

2012 m. rugsėjo 14 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė kaip nepagrįstą UAB „Moller Auto“ prašymą atnaujinti teismo procesą ir panaikinti Konkurencijos tarybos nutarimą dėl kartelinių susitarimų automobilių nuomos ir pardavimo rinkoje pripažinimo. Teismas nurodė, kad pareiškėjas nepateikė įrodymų, jog ankstesniame procese buvo netinkamai taikomos teisės normos ir neužtikrintas vienodos teismų praktikos formavimas.

 Šis UAB „Moller Auto“ skundas buvo dar vienas nesėkmingas bandymas panaikinti Konkurencijos tarybos nutarimą. 2010 m. Konkurencijos taryba nustatė, kad minėta bendrovė ir dar dvi įmonės dalyvaudavo viešuosiuose pirkimuose iš anksto suderinusios savo teikiamų paslaugų kainas ir tokiu būdu apribodavo viešųjų pirkimų organizatorių galimybes pasinaudoti konkurencijos teikiama nauda. Viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančių įmonių pasiūlymų suderinimo pasekmė yra ta, kad viešųjų pirkimų organizatoriai netenka realios galimybės rinktis tarp kelių pardavėjų ir nusipirkti prekių ar paslaugų už palankiausią kainą. Nors įmonės neigė dalyvavimą draudžiamuose susitarimuose, tačiau teismuose to įrodyti joms nepavyko.

Su Konkurencijos tarybos 2010 m. lapkričio 11 d. nutarimu ir su teismų sprendimais galite susipažinti – čia.

Pastaba

Kartelinis susitarimas – tai dažniausiai slaptas susitarimas tarp konkuruojančių įmonių dėl kainų, pasidalinimo rinka ar pardavimų kiekio ribojimo. Konkurencijos įstatymas draudžia tokius susitarimus tarp įmonių, nes jie apriboja veiksmingą konkurenciją ir daro tiesioginę žalą vartotojams. Daugiau

 

Komunikacijos skyrius

Atstovė viešiesiems ryšiams