Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


LVAT ATSISAKĖ ATNAUJINTI TYRIMO PROCESĄ DĖL MAXIMA LT IR MANTINGA

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (toliau – LVAT) atmetė UAB ,,Maxima Lt“ ir UAB ,,Mantinga“ prašymą atnaujinti tyrimo procesą. LVAT dar kartą patvirtino, kad Konkurencijos taryba teisėtai ir pagrįstai nustatė, jog dešimt metų trukęs draudžiamas susitarimas pažeidė Konkurencijos įstatymo reikalavimus.

Ši LVAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

2014 m. Konkurencijos taryba nustatė, kad UAB ,,Maxima Lt“ ir UAB „Mantinga“ susitarė neparduoti UAB „Mantinga“ gaminamų duonos ir kitų prekių MAXIMA LT parduotuvėse už mažesnę nei UAB „Mantinga“ kainoraščio kainą (dar vadinamą „bazine“). Bendrovių susitarimas dėl minimalių perpardavimo kainų nustatymo galėjo lemti, kad už atitinkamas prekes vartotojai turėjo mokėti brangiau.

2016 m. po galutinio Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutarties UAB ,,Maxima Lt“ į valstybės biudžetą sumokėjo paskirtą 13 666 216 Eur baudą bei 1 082 095 Eur palūkanas, o  UAB „Mantinga“ – 2 151 417 Eur baudą bei 192 569 Eur palūkanas.

Konkurencijos įstatymo 5 straipsnis draudžia visas bendradarbiavimo formas, kurios riboja ar gali riboti konkurenciją – bet kokia forma (raštu ar žodžiu) sudarytas sutartis, suderintus veiksmus, bendrovių asociacijų priimtus sprendimus, neformalius susitarimus. Už draudžiamus susitarimus ūkio subjektams gali būti skiriama piniginė bauda iki 10 procentų bendrųjų metinių pajamų praėjusiais ūkiniais metais.

2010-2016 metais Konkurencijos taryba nustatė 23 draudžiamus susitarimus.