BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

LVAT DAR KARTĄ NENAGRINĖS BYLOS DĖL „MAXIMOS LT“ VEIKSMŲ TIEKĖJŲ ATŽVILGIU

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atsisakė atnaujinti procesą byloje dėl bendrovei „Maxima LT“ Konkurencijos tarybos skirtos baudos už Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo (MPĮNVDĮ) pažeidimą.

Teismas netenkino bendrovės „Maxima LT“ prašymo, kadangi pareiškėja iš esmės siekė atnaujinti procesą tik dėl to, kad nesutiko su LVAT jau atliktu bylos faktinių ir teisinių aplinkybių vertinimu ir gegužės 19 d. priimtu sprendimu palikti galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą. LVAT atmetė pareiškėjos argumentus kaip nepagrįstus, kad apeliacinės instancijos teismas padarė esminį proceso teisės normų pažeidimą, kuris galėjo turėti įtakos priimant neteisėtą nutartį.

Šių metų gegužės 19 d. LVAT buvo atmetęs bendrovės „Maxima LT“ apeliacinį skundą ir palikęs galioti Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą, kuriuo pripažinta, kad Konkurencijos taryba pagrįstai skyrė įmonei 51 600 Eur baudą už MPĮNVDĮ pažeidimą.

Tąkart teisėjų kolegija pritarė pirmosios instancijos teismo išvadoms, kad „Maxima LT“ su maisto prekių ir gėrimų tiekėjais sudarė sutartis, kuriose buvo nustatytos tam tikro dydžio rinkodaros lėšos skatinti prekių pardavimą, tačiau konkrečiai nebuvo nurodyti ar detalizuoti pardavimo skatinimo veiksmai. Be to, kaip 2019 m. spalį nustatė Konkurencijos taryba, prekybos įmonė vienašališkai pasiliko sau teisę planuoti tokius veiksmus tiekėjų sąskaita, kai šie be pateisinamų priežasčių nevykdė prekių pardavimo skatinimo prekybos vietose arba vykdė netinkamai.

LVAT konstatavo, kad minėtos sutarties nuostatos, kuriose numatytas tik vienas elementas – apmokamų išlaidų dydis, tačiau neįvardijami konkretūs pardavimo skatinimo veiksmai, pagrįstai vertintos kaip pažeidžiančios MPĮNVDĮ nuostatas.

Atnaujinta: 2021 12 02