BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

LVAT: KLAIPĖDOS MIESTO SAVIVALDYBĖ PAŽEIDĖ KONKURENCIJOS ĮSTATYMĄ

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) patvirtino, jog Konkurencijos taryba pagrįstai nustatė, kad Klaipėdos miesto savivaldybė pažeidė Konkurencijos įstatymą, kai be konkurso sudarė sutartis su penkiomis maršrutinių taksi paslaugas teikiančiomis bendrovėmis.

2015 metų spalio 6 d. Konkurencijos taryba nustatė, kad 2012 metais Klaipėdos miesto savivaldybė, įgyvendinama Maršrutinių taksi integravimo į bendrąją viešojo transporto sistemos koncepciją, vienus maršrutus panaikino, o likusiuose paskyrė vežėjus toliau teikti keleivių vežimo maršrutiniais taksi paslaugas. Savivaldybė be konkurso ar kitos konkurenciją užtikrinančios procedūros sudarė penkerių metų laikotarpiui naujas sutartis su maršrutinių taksi maršrutus Nr. 6, 8, 9, 10 aptarnaujančiais vežėjais UAB „Audresta“, UAB „AŠTUONIUKĖ“, UAB „DEVINTOJI BANGA“, UAB „Aisčiai“ bei UAB „DEŠIMTAS MARŠRUTAS“ ir taip privilegijavo jas kitų vežėjų atžvilgiu, todėl pažeidė Konkurencijos įstatymą.

LVAT galutiniu ir neskundžiamu sprendimu pripažino, kad Konkurencijos taryba pagrįstai įpareigojo savivaldybę nutraukti su minėtomis bendrovėmis sudarytas sutartis.

Konkurencijos įstatymas draudžia viešojo administravimo subjektams priimti teisės aktus arba kitus sprendimus, teikiančius privilegijas arba diskriminuojančius atskirus ūkio subjektus ar jų grupes. 

Atnaujinta: 2017 06 14