Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

LVAT: KONKURENCIJOS TARYBA PAGRĮSTAI ATSISAKĖ SUTEIKTI LEIDIMĄ KONCENTRACIJAI PILZENO SALYKLO RINKOJE

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) paskelbė, kad Konkurencijos taryba pagrįstai atsisakė suteikti leidimą bendrovei „Viking Malt Oy“ įsigyjant 100 proc. UAB „Maltosa“ akcijų.

Konkurencijos taryba 2015 m. spalio 15 d. nustatė, kad dėl vykdomos koncentracijos pilzeno salyklo gamybos ir pardavimo rinkoje Lietuvoje bus itin apribota konkurencija, todėl atsisakė duoti leidimą jungtis dviem pagrindinėms pilzeno salyklo gamintojoms.

Su tokia išvada sutiko LVAT ir konstatavo, kad įgyvendinus koncentraciją, būtų panaikinta svarbi konkurencinė jėga tarp koncentracijos dalyvių ir susijungusios bendrovės turėtų galimybę pakelti pilzeno salyklo kainas Lietuvoje.

LVAT pažymėjo, jog, siekdamos gauti leidimą vykdyti koncentraciją, įmonės turi pareigą pasiūlyti pakankamas priemones, kurios reikalingos pašalinti Konkurencijos tarybos nustatytas konkurencijos problemas bei visas abejones dėl galimų neigiamų padarinių konkurencijai. Šiuo atveju „Viking Malt Oy“ nepašalino Konkurencijos tarybai kilusių abejonių dėl įsipareigojimų tinkamumo.

LVAT pritarė Konkurencijos tarybos vertinimui, jog savo įsipareigojimuose bendrovė nustatė netinkamus reikalavimus pirkėjo, kuriam turėjo būti perleidžiamas bendrovės „Maltosa“ pilzeno salyklo verslas, kandidatūrai. Teismo teigimu, bendrovės pasiūlyti pirkėjo parinkimo kriterijai nebuvo pakankami ir neužtikrino, kad tinkamu galėtų būti pripažintas tik tas pirkėjas, kuriam perėmus perleidžiamą verslą pilzeno salyklo gamybos ir pardavimo rinka Lietuvoje išliktų konkurencinga.

Džiaugiamės, jog LVAT patvirtino Konkurencijos tarybos poziciją, kad konkurencijos požiūriu probleminės koncentracijos gali būti įgyvendinamos tik tuomet, kai įmonės pateikia įsipareigojimus, kuriais po koncentracijos būtų užtikrinta veiksminga konkurencija rinkoje ir dėl šių įsipareigojimų pakankamumo nekyla abejonių.

Elonas Šatas, Konkurencijos tarybos narys