Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

LVAT: KONKURENCIJOS TARYBA PAGRĮSTAI NUSTATĖ KARTELIUS

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) patvirtino, kad Konkurencijos taryba pagrįstai nustatė konkurenciją ribojusius susitarimus dviejuose viešuosiuose pirkimuose.

Konkurencijos taryba 2015 m. lapkričio 5 d. nustatė, kad vieną kartelį sudarė UAB „Ministerium“, UAB „Nebūk briedis“ ir VšĮ „TV Europa“, dalyvaudamos VšĮ Kelių ir transporto tyrimo instituto organizuotame viešajame pirkime programinės įrangos sukūrimo darbams pirkti, o antrą kartelį sudarė UAB „Nebūk briedis“ ir VšĮ „Media medis“, dalyvaudamos Aplinkos ministerijos organizuotame viešajame pirkime viešinimo paslaugoms pirkti.

Už šiuos Konkurencijos įstatymo pažeidimus keturiems ūkio subjektams iš viso buvo skirta 34 700 Eur baudų.

LVAT patvirtino, kad Konkurencijos taryba pagrįstai nustatė kartelius. Teismas taip pat pripažino, kad konkurencijos teisės pažeidimo nelėmė perkančiųjų organizacijų veiksmai, nes viešųjų pirkimų dalyviai turėjo galimybę konkuruoti ir savarankiškai teikti komercinius pasiūlymus arba apskritai nedalyvauti viešuosiuose pirkimuose. Šioje byloje LVAT taip pat dar kartą patvirtino, jog Konkurencijos taryba gali remtis iš kitų institucijų gautais baudžiamosios bylos ikiteisminio tyrimo duomenimis kaip viena iš įrodinėjimo priemonių.

 

Teismas neskundžiamu sprendimu bendrovei „Ministerium“ galutinai nustatė 4 000 Eur baudą, o VšĮ „Media medis“ – 4 200 Eur baudą.

 

Bendrovė „Nebūk briedis“ ir VšĮ „TV Europa“ Konkurencijos tarybos nutarimo teismui neskundė. „TV Europa“ sumokėjo 2 000 Eur baudą, o „Nebūk briedis“ sumokėjo dalį iš dviejų baudų po 4 100 Eur, todėl likusios sumos priverstinį išieškojimą vykdo antstoliai.