BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

LVAT: KONKURENCIJOS TARYBA PAGRĮSTAI UŽDRAUDĖ „CGATES“ ĮSIGYTI KONKURENTĘ „SPLIUS“

2024 05 23

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) gegužės 22 d. atmetė „Cgates“ apeliacinį skundą ir paliko galioti 2022 metų kovą priimtą Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą, kuriuo pripažįstama, kad Konkurencijos taryba pagrįstai atsisakė duoti leidimą vykdyti koncentraciją bendrovei „Cgates“ įsigyjant 100 proc. įmonės „SPLIUS“ akcijų ir perimant vienvaldę jos kontrolę.

Teisėjų kolegija, įvertinusi „Cgates“ išdėstytus argumentus, juos atmetė kaip nepagrįstus ir pritarė pirmosios instancijos teismo išvadoms – Konkurencijos taryba, atlikusi išsamią ekonominę analizę bei laikydamasi jai numatytų įgaliojimų, tinkamai apibrėžė rinkas bei argumentuotai įvertino nagrinėtos koncentracijos poveikį konkurencijai.

Anot LVAT, tiek Konkurencijos taryba, priimdama nutarimą, tiek pirmosios instancijos teismas, jį vertindamas, pagrįstai padarė išvadą, jog dėl vykdomos koncentracijos bus itin apribota konkurencija mokamos televizijos retransliavimo paslaugų teikimo IPTV, KTV, DVB-T ir MDTV tinklais Šiaulių mieste atitinkamoje rinkoje ir mažmeninės interneto prieigos paslaugų teikimo fiksuotojo ryšio technologijomis Šiaulių mieste atitinkamoje rinkoje, o „Cgates“ pasiūlyti įsipareigojimai nepašalins identifikuotų konkurencijos problemų.

LVAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

„Koncentracijų priežiūra yra viena svarbiausių Konkurencijos tarybos veiklos sričių, kurioje priimti nutarimai gana retai pasiekia teismą. Džiaugiamės, jog profesionalus mūsų ekspertų darbas ir išsamus kiekvieno konkretaus koncentracijos atvejo nagrinėjimas leidžia teismuose apginti institucijos sprendimus, kurie itin reikšmingi ir užkerta kelią susijungimams, galintiems riboti konkurenciją ir daryti žalą vartotojams“, – komentuodama teismo sprendimą, teigia Konkurencijos tarybos pirmininkės pavaduotoja Medeina Augustinavičienė.

Priminsime, kad 2021 m. birželį Konkurencijos taryba atsisakė duoti leidimą vykdyti koncentraciją interneto prieigos, televizijos retransliavimo ir telefonijos paslaugas Lietuvoje teikiančiai bendrovei „Cgates“ įsigyjant 100 proc. įmonės „SPLIUS“, teikiančios tas pačias paslaugas įvairiuose šalies miestuose ir rajonuose, akcijų.

Kartu su pranešimu apie koncentraciją, „Cgates“ taip pat pateikė ir įsipareigojimus. Tačiau įvertinusi visą sandorio nagrinėjimo metu surinktą informaciją, Konkurencijos taryba priėjo išvadą, kad įsipareigojimuose pasiūlytas verslo dalies pirkėjas nebus pajėgus pašalinti kilusių konkurencijos problemų, nes nedarys tokio konkurencinio spaudimo, kokį konkurentams daro „SPLIUS“.

Atnaujinta: 2024 05 23