BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

LVAT: KONKURENCIJOS TARYBA TINKAMAI NUSTATĖ KONCENTRACIJOS BILIETŲ PLATINIMO RINKOJE NAGRINĖJIMO PRADŽIĄ

2023 09 01

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė Estijos bendrovės „Piletilevi Group“ apeliacinį skundą dėl datos, nuo kada Konkurencijos taryba turėjo skaičiuoti terminą pranešimui apie koncentraciją, įsigijus 100 proc. „Tiketos“ akcijų, išnagrinėti.

„Piletilevi Group“ 2022 m. kovo mėn. kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą (VAAT), ginčydama Konkurencijos tarybos nutarimo dalį, kuria buvo atsisakyta panaikinti Susijungimų priežiūros grupės sprendimą, jog „Piletilevi Group“ pranešimas apie koncentraciją neatitinka nustatytų reikalavimų. Pareiškėja faktiškai siekė įrodyti, jog pranešimą vykdyti koncentraciją įsigyjant Lietuvos įmonę „Tiketa“ ji pateikė dar 2022 m. sausio 17 d., ir būtent nuo šios dienos turėjo būti pradėtas skaičiuoti koncentracijos nagrinėjimo terminas, o ne 2022 m. vasario 14 d., kada Konkurencijos taryba pripažino gavusi reikalavimus atitinkantį pranešimą.

VAAT bendrovės skundą atmetė ir nurodė, kad pagal Konkurencijos įstatymo nuostatas koncentracijos priežiūros procedūra pradedama tik Konkurencijos tarybai gavus visą reikšmingą informaciją, o galiojantis teisinis reguliavimas neįpareigoja instituciją pradėti koncentracijos priežiūros procedūrą ir vertinti pranešimą, jeigu šis neatitinka teisės aktų reikalavimų.

Pagrindo keisti šį pirmosios instancijos teismo sprendimą nerado ir LVAT, kuris 2023 m. rugpjūčio 30 d. nutartimi atmetė „Piletilevi Group“ apeliacinį skundą.

Priminsime, kad 2021 m. liepos 9 d. „Piletilevi Group“ įsigijo 100 proc. „Tiketos“ akcijų ir perėmė vienvaldę pastarosios kontrolę. Kadangi bendrovės „Tiketa“ pajamos 2020 m. nesiekė 2 mln. Eur, „Piletilevi Group“ nebuvo pareigos pranešti apie numatomą vykdyti koncentraciją ir gauti Konkurencijos tarybos leidimą. Vis dėlto 2021 m. spalio 27 d. institucija nusprendė savo iniciatyva taikyti koncentracijos priežiūros procedūrą ir įpareigoti „Piletilevi Group“ pateikti pranešimą apie koncentraciją, nes kilo įtarimų, jog po įvykusio sandorio galėjo būti sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija bilietų į įvairius renginius platinimo rinkoje Lietuvoje, kur „Piletilevi Group“ valdė dvi didžiausias bilietų platinimo bendroves – „Tiketą“ (valdė svetainę tiketa.lt) ir „Nacionalinį bilietų platintoją“ (bendrovei priklausė bilietų platinimo tinklas bilietai.lt).

Išnagrinėjusi gautą pranešimą, Konkurencijos taryba 2022 m. birželį atsisakė duoti leidimą vykdyti koncentraciją Estijos bendrovei „Piletilevi Group“ įsigijus 100 proc. „Tiketos“ akcijų. Institucija nustatė, kad dėl įgyvendintos koncentracijos buvo sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija bilietų į įvairius renginius platinimo rinkoje Lietuvoje. Šis Konkurencijos tarybos nutarimas taip pat yra apskųstas teismui.

Atnaujinta: 2023 09 01