Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


LVAT NEATNAUJINO „GAZPROM“ BYLOS NAGRINĖJIMO

Teismas.png

Balandžio 12 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (toliau – LVAT) atmetė „Gazprom“ (toliau – Bendrovė) prašymą atnaujinti procesą dėl Konkurencijos tarybos nutarimo, kuriuo Bendrovė pripažinta pažeidusi koncentracijos vykdymo sąlygą.

2004 m. Konkurencijos taryba leido „Gazprom“ įsigyti AB „Lietuvos dujos“ akcijų su sąlyga, kad Bendrovė nesudarys kliūčių Lietuvos pirkėjams įsigyti gamtinių dujų iš kitų tiekėjų. Gavusi skundą iš AB „Lietuvos energijos gamyba“, 2012 m. Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą. Konkurencijos tarybos ekspertai tyrimo metu nustatė, kad Bendrovės atsisakymas derėtis su AB „Lietuvos energijos gamyba“ dėl gamtinių dujų mainų sutarties 2013-2015 m. pažeidė 2004 m. leidime numatytą koncentracijos vykdymo sąlygą. 2014 m. už pažeidimą Konkurencijos taryba Bendrovei skyrė daugiau nei 35 mln. Eur baudą.

„Gazprom“ Konkurencijos tarybos nutarimą apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui, kuris skundą atmetė. Šį sprendimą Bendrovė apskundė LVAT. Teismas 2016 m. gruodžio 22 d. nutartimi patvirtino Konkurencijos tarybos išvadų ir paskirtos baudos pagrįstumą. Siekdama atnaujinti procesą, „Gazprom“ kreipėsi į LVAT, kuris tokį Bendrovės prašymą atmetė.

Ši LVAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Konkurencijos tarybos paskirtą daugiau nei 35 mln. Eur baudą Bendrovė turėjo sumokėti iki 2014 m. rugsėjo 10 d. Kol vyko teisminis ginčas baudos ir palūkanų priverstinis išieškojimas buvo sustabdytas. LVAT 2016 m. gruodžio 22 d. galutinai patvirtinus Konkurencijos tarybos sprendimo pagrįstumą, o „Gazprom“ nesumokėjus paskirtos baudos ir palūkanų, Konkurencijos taryba kreipėsi į antstolius dėl priverstinio baudos ir palūkanų išieškojimo.