BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

LVAT NESUABEJOJO KONKURENCIJOS TARYBOS IŠVADOMIS: MAXIMA LT IR UAB „MANTINGA“ SUDARĖ DEŠIMT METŲ TRUKUSĮ DRAUDŽIAMĄ SUSITARIMĄ

Pirmadienį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė MAXIMA LT, UAB (MAXIMA LT) ir UAB „Mantinga“ skundus bei patvirtino, kad Konkurencijos tarybos nutarimas dėl bendrovių sudaryto draudžiamo susitarimo – pagrįstas.

LVAT patvirtino, kad Konkurencijos tarybos surinkta informacija įrodo, jog MAXIMA LT ir UAB „Mantinga“ susitarė neparduoti UAB „Mantinga“ gaminamų duonos ir kitų prekių MAXIMA LT parduotuvėse už mažesnę nei UAB „Mantinga“ kainoraščio kainą (dar vadinamą „bazine“ kaina). Teismas taip pat pažymėjo, kad įmonės dešimt metų nuosekliai ir kryptingai siekė užtikrinti, kad mažmeninės kainos (dar vadinamos „lentynos“ kainomis) MAXIMA LT parduotuvėse nebūtų mažesnės nei minėtos „bazinės“ kainos. Teismas patvirtino pirmos instancijos teismo išvadą, kad vartotojai sumokėjo kainą, kurią lėmė ne sąžininga konkurencinė kova, o dirbtinai sukurtos aplinkybės – įmonių susitarimas. Teismas galutiniu sprendimu bendrovėms paskyrė baudas – MAXIMA LT 13 666 216 eurų, UAB „Mantinga“ – 2 151 417 eurų.

Džiaugiamės, kad Teismas nesuabejojo mūsų išvadomis. KT ekspertai dirbo ketverius metus prie šio tyrimo ir surinko pakankamai įrodymų, kurie patvirtina, kad bendrovės net dešimt metų dalyvavo draudžiamame susitarime; kai kurie iš jų akivaizdūs pvz: elektroniniai įmonių susirašinėjimai, kuriuose įmonės tariasi kaip „išlaikyti pakeltas kainas“, „sustabdyti akcijas”, „pakelti lentynos kainas“. Tikimės, kad šis atvejis ateityje atbaidys ir kitas bendroves nuo panašių antikonkurencinių susitarimų bei tikėjimo, kad tokie veiksmai bus neišaiškinti.

– Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas

Konkurencijos taryba 2014 m. gruodžio 4 d. priėmė nutarimą, kuriame nustatė, kad MAXIMA LT ir UAB „Mantinga“ 10 metų buvo sudariusios draudžiamą susitarimą. Tokie bendrovių veiksmai yra draudžiami pagal Konkurencijos įstatymo 5 straipsnio 1 dalį bei Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 101 straipsnio 1 dalį.

Ši LVAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

2015 m. įvairių instancijų teismai patvirtino apie 90% KT nutarimų ir sprendimų.

Papildoma informacija:

2015 gegužės 18 d. Konkurencijos tarybos nutarimą dėl MAXIMA LT ir UAB „Mantinga“ sudaryto draudžiamo susitarimo patvirtino ir Vilniaus apygardos administracinis teismas.

MAXIMA LT ir UAB „Mantinga“ darbuotojų elektroninis susirašinėjimas:

Atnaujinta: 2016 07 15