BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

LVAT: PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBEI PAGRĮSTAI SKIRTA BAUDA UŽ ĮPAREIGOJIMŲ NEVYKDYMĄ

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) priėmė sprendimą byloje, kurioje Konkurencijos taryba buvo pripažinusi, kad Panevėžio miesto savivaldybė neįvykdė įpareigojimų – nutraukti komunalinių atliekų tvarkymo sutartį su bendrove „Panevėžio specialus autotransportas“. Teismas iš dalies tenkino Konkurencijos tarybos apeliacinį skundą – patvirtino, kad institucija pagrįstai skyrė baudą už kiekvieną įpareigojimų nevykdymo dieną, kai savivaldybė nenutraukė sutarties su savo bendrove, tačiau sumažino skirtos sankcijos dydį.

Konkurencijos taryba 2015 m. liepą nustatė, kad 2014 m. gruodį Panevėžio miesto savivaldybė pažeidė Konkurencijos įstatymą, kai sudarė paslaugų teikimo sutartį su jai priklausančia bendrove „Panevėžio specialus autotransportas“ ir taip užkirto kelią komunalinių atliekų tvarkymu užsiimti kitiems rinkos dalyviams. Savivaldybė buvo įpareigota per 3 mėnesius nuo Konkurencijos tarybos sprendimo paskelbimo nutraukti komunalinių atliekų tvarkymo sutartį.

Nors po teismo sprendimo Panevėžio miesto savivaldybė privalėjo iki 2018 m. balandžio 4 d. nutraukti komunalinių atliekų tvarkymo sutartį ir atrinkti paslaugų teikėją konkurencingos procedūros būdu, įpareigojimas buvo įvykdytas tik formaliai. Atlikusi tyrimą, 2018 m. Konkurencijos taryba skyrė 34 200 Eur baudą savivaldybei už institucijos nustatytų įpareigojimų nevykdymą. Šį Konkurencijos tarybos sprendimą savivaldybė apskundė teismui.

Išplėstinė LVAT teisėjų kolegija, išanalizavusi savivaldybės skunde pateiktus motyvus, konstatavo, kad priimdama nutarimą Konkurencijos taryba vadovavosi tinkama Konkurencijos įstatymo redakcija, suteikiančia jai kompetenciją viešojo administravimo subjektams skirti pinigines baudas už nustatytų įpareigojimų nevykdymą. LVAT pripažino, kad institucija pagrįstai skyrė 300 Eur baudą už kiekvieną sprendimo nevykdymo dieną, tačiau, teisėjų kolegijos vertinimu, pažeidimas truko trumpiau nei buvo nustačiusi Konkurencijos taryba, todėl bauda savivaldybei sumažinta iki 6 300 Eur. 

LVAT sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

Atnaujinta: 2023 02 01