BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

LVAT PATVIRTINO – ENERGETIKOS SEKTORIUJE BUVO SUDARYTAS KARTELIS

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (toliau – LVAT) patvirtino 2015 m. vasario 11 d. nutarimą, kuriuo Konkurencijos taryba pripažino, kad dvi konkurentės UAB „Lukrida“ ir UAB „Manfula“ derino iš UAB „Envija“ perkamų vidaus degimo variklių kainas ir taip ribojo konkurenciją kogeneracinių jėgainių statybos rinkoje.

LVAT pritarė Konkurencijos tarybai, kad bendrovės savo veiksmais pažeidė Konkurencijos įstatymo ir Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo reikalavimus. LVAT tokią išvadą padarė atsižvelgdamas į Konkurencijos tarybos argumentus, kad UAB „Lukrida” ir UAB „Manfula”, dalyvaujant UAB „Envija”, derindamos tarpusavio veiksmus atsisakė galimybių savarankiškai derėtis dėl iš UAB „Envija” perkamų vidaus degimo variklių įsigijimo kainos. Toks susitarimas dėl  perkamos produkcijos kainų fiksavimo galimai lėmė didesnes kogeneracinių jėgainių, kuriose naudojami vidaus degimo varikliai, statybos darbų kainas.

Tyrimą Konkurencijos taryba pradėjo 2013 m., gavusi UAB „Lukrida” pranešimą apie su konkurente UAB „Manfula“ sudarytą kainų derinimo kartelį.

LVAT paliko galioti tokias už sudarytą kartelinį susitarimą bendrovėms skirtas baudas: UAB „Manfula“ – 333 900  Eur, UAB „Envija“ – 218 696 Eur. Be to, teismas patvirtino, kad Konkurencijos taryba teisėtai ir pagrįstai atleido UAB „Lukrida“ nuo 656 600 Eur baudos šiai prisipažinus apie dalyvavimą kartelyje.

Remiantis Konkurencijos tarybos parengta atleidimo nuo baudų programa, draudžiamo susitarimo dalyvis, pateikęs visą jam žinomą informaciją ir bendradarbiaudamas su Konkurencijos taryba, gali būti atleistas nuo baudos arba ji gali būti sumažinta iki 75 proc.

Atnaujinta: 2017 04 20