Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


LVAT PATVIRTINO, KAD VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖ PRIVILEGIJAVO UAB „GRINDA“

2012 09 14

2012 m. rugsėjo 6 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) priėmė galutinę nutartį ir paliko galioti Konkurencijos tarybos nutarimą dėl Vilniaus miesto savivaldybės konkurenciją ribojančio sprendimo. LVAT patvirtino Konkurencijos tarybos išvadas, kad 2009 m. Vilniaus miesto savivaldybė, sudarydama sutartį dėl dispečerinės ir avarinės tarnybos paslaugų teikimo, privilegijavo UAB „Grinda“ (anksčiau – UAB „Avarija“) šioje rinkoje ir taip diskriminavo kitus rinkos dalyvius. Teismas pripažino, kad Vilniaus miesto savivaldybė turėjo ir galėjo sudaryti sąlygas dėl minėtų paslaugų teikimo varžytis ir kitiems ūkio subjektams, kurie teikia dispečerinės ir avarinės tarnybos paslaugas. Taigi, savivaldybė be pagrindo apribojo konkurenciją minėtoje rinkoje.

Pažymėtina, kad Teismo neįtikino savivaldybės argumentai, jog Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimai neturėtų būti taikomi, nes UAB „Grinda“ yra savivaldybės kontroliuojamas juridinis asmuo, kurio ne mažiau kaip 90 procentų pardavimo pajamų sudaro savivaldybės biudžeto lėšos (t.y. sudaryta sutartis buvo „vidaus sandoris“, kuriam netaikomas Viešųjų pirkimų įstatymas). LVAT nustatė, kad nors bendrovė ir yra savivaldybės kontroliuojama, tačiau jos gaunamas pajamas sudaro ne vien įsipareigojimų savivaldybei vykdymas, bet ir, pavyzdžiui, fizinių asmenų mokėjimai.

Konkurencijos tarybos nutarimo vykdymas turėtų sudaryti sąlygas konkurencijai atsirasti, kadangi UAB „Grinda“ nėra vienintelė įmonė galinti teikti dispečerinės ir avarinės tarnybos paslaugas. Konkurencijos atsiradimas turėtų pagerinti minėtų Vilniaus miesto gyventojams teikiamų paslaugų kokybę.

Su Konkurencijos tarybos 2011 m. sausio 20 d. nutarimu ir su teismų sprendimais galite susipažinti – čia.

 

Pastaba

Avarinės ir dispečerinės tarnybos paslaugų pavyzdžiai: avarijų pastatų vidaus tinkluose šalinimas, kenksmingų cheminių medžiagų iš gyventojų surinkimas ir jų neutralizavimas, gatvėse žuvusių gyvūnų surinkimas, vietų aptvėrimas, vykstant masiniams renginiams, techninės pagalbos vairuotojams teikimas, kai dėl šalčio gatvėje užgęsta automobiliai, ir pan.

 

Komunikacijos skyrius

Atstovė viešiesiems ryšiams