Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

LVAT PATVIRTINO KONKURENCIJOS TARYBOS IŠVADAS DĖL KARTELIO VIEŠUOSIUOSE PIRKIMUOSE

2019 04 09
LVAT PATVIRTINO KONKURENCIJOS TARYBOS IŠVADAS DĖL KARTELIO VIEŠUOSIUOSE PIRKIMUOSE.jpg

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo pripažinta, kad Konkurencijos taryba pagrįstai nustatė, jog bendrovės „Žagarės inžinerija“ ir „Rovaltra“, dalyvaudamos viešajame pirkime technikai pirkti, derino komercinius pasiūlymus ir taip pažeidė Konkurencijos įstatymą.

LVAT paskelbė, kad Vilniaus apygardos administracinis teismas išsamiai ištyrė bylos aplinkybes ir priėmė pagrįstą sprendimą, todėl atmetė bendrovės „Rovaltra“ apeliacinį skundą, kuriuo ši prašė panaikinti Konkurencijos tarybos sprendimą arba sumažinti baudą.

Pirmosios instancijos teismas buvo atmetęs abiejų įmonių skundus ir patvirtinęs Konkurencijos tarybos už kartelį skirtas baudas: „Rovaltrai“ – 70 400 Eur, „Žagarės inžinerijai“ – 33 400 Eur. Pastaroji įmonė, kuriai iškelta bankroto byla, Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimo neskundė.

Abu teismai pripažino, kad 2014 m. viešajame pirkime dalyvavusios minėtos bendrovės pateikė tarpusavyje suderintus komercinius pasiūlymus ir iš anksto nustatė laimėtoją.

LVAT patvirtino, kad tais atvejais, kai ūkio subjektai komercinių pasiūlymų sąlygas iš anksto suderina prieš juos pateikdami viešuosius pirkimus rengiančiai organizacijai, laimėtoją lemia ne konkurencinė kova, o išankstinis ūkio subjektų susitarimas. To pasekmė – viešųjų pirkimų procedūra tampa fiktyvi ir praranda savo prasmę.

LVAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama.