Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

LVAT PATVIRTINO KONKURENCIJOS TARYBOS IŠVADAS DĖL KELIONIŲ AGENTŪRŲ KARTELIO

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) patvirtino, kad Konkurencijos taryba pagrįstai nustatė Lietuvos kelionių agentūrų ir sistemos administratoriaus E-TURAS dalyvavimą kartelyje. Teismas pažymėjo, kad įmonės, žinojusios apie nuolaidos ribojimą internetu parduodamoms kelionėms, bet ir toliau naudojusios sistemą bei nebyliai pritardamos tokiai iniciatyvai pažeidė konkurencijos teisę.

Kai kurių kelionių agentūrų atžvilgiu LVAT panaikino kaltinimus dėl dalyvavimo kartelyje, nes nebuvo surinkta pakankamai įrodymų, kad įmonės žinojo apie nuolaidos ribojimą, taikomą E-TURAS sistemoje. LVAT taip pat daliai įmonių sumažino Konkurencijos tarybos paskirtas baudas. Kitai daliai įmonių LVAT paliko Konkurencijos tarybos paskirtas baudas, kurias pirmosios instancijos teismas buvo nepagrįstai sumažinęs.

Ši byla – pirmoji Konkurencijos tarybos byla pasiekusi ESTT. Tai patvirtina, jog elektroninė erdvė kelia naujus iššūkius ne tik verslui, konkurencijos priežiūros institucijoms, bet ir teismams. Kaip ir visos kitos institucijos privalome reaguoti į greitai kintančias rinkos sąlygas, technologinę pažangą. Tai, kad LVAT iš esmės patvirtino KT nustatytą kartelį – reikšmingas KT profesionalumo įrodymas. Taip pat suprantame, jog Konkurencijos taryba ir toliau turi pareigą vadovautis aukštais įrodinėjimo standartais, siekdama įrodyti įmonių dalyvavimą kartelyje. LVAT ir ESTT pateiktos išvados – naudingos ir verslui, veikiančiam elektroninėje erdvėje. Besivystanti teisminė praktika padės įmonėms geriau suprasti konkurencijos taisykles elektroninėje erdvėje.

–Elonas Šatas, Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotojas

Konkurencijos Taryba 2012 m. birželio 7 d. priėmė nutarimą, kad 29 kelionių agentūros, užsakymo internetu sistemoje E-TURAS derinusios savo veiksmus dėl vartotojams taikomų nuolaidų, pažeidė konkurencijos teisę. Konkurencijos Taryba visoms draudžiamo susitarimo dalyvėms skyrė daugiau nei 1,5 milijonų eurų baudų. Bendrovės Konkurencijos tarybos nutarimą apskundė teismui. LVAT nagrinėjamą bylą sustabdė ir 2014 m. sausio 17 d. pateikė prašymą ESTT priimti prejudicinį sprendimą dėl įmonių atsakomybės už dalyvavimą draudžiamame susitarime.

ESTT nuomone, pranešimo apie nuolaidas išsiuntimas sistemoje ar techninis nuolaidos apribojimas galėjo reikšti suderintus veiksmus tarp įmonių, kurios žinojo apie sisteminio pranešimo turinį, ir neprieštaravo nuolaidos apribojimui, t.y. nebyliai prisijungė prie susitarimo apriboti nuolaidas.

Ši LVAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama.