Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


LVAT PATVIRTINO: „OMEGAMARINE FORTE+“ MAISTO PAPILDŲ PIRKĖJAI BUVO SUKLAIDINTI

Pirmadienį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) patvirtino Konkurencijos tarybos 2014 m. spalio 28 d. nutarimą ir pripažino, kad Konkurencijos taryba tinkamai nustatė pažeidimą ir pagrįstai paskyrė 5792 eurų baudą UAB „Natural Pharmaceuticals“ už klaidinančių reklaminių teiginių skleidimą.

Prieš pusantrų metų Konkurencijos taryba nustatė, kad UAB  „Natural Pharmaceuticals“ skleisti reklaminiai teiginiai pvz: „Taip, mes NEMOKAMAI* dalijame 100 000 aukštos kokybės norvegiškų omega – 3 žuvų taukų pakuočių...*Jums tereikės susimokėti pakavimo ir pristatymo išlaidas, kurios sudaro 9.95 Lt” turėjo nesąžiningos komercinės veiklos požymių. Bendrovė skleidė reklaminius teiginius apie galimybę nemokamai įsigyti maisto papildą „OmegaMarine Forte+“, tačiau vartotojai turėjo sumokėti 9,95 Lt, kad padengtų ne tik NKVVDĮ 7 straipsnio 18 dalyje nurodytas leistinas išlaidas, bet ir įvairias išlaidas, pavyzdžiui, už kokybiškai suteiktas paslaugas, kurios nėra leistinos įstatymo pristatant produktą kaip nemokamą.

LVAT sprendime pažymėjo, kad minėti reklaminiai teiginiai klaidino vartotojus ir sukūrė apgaulingą įspūdį apie nemokamą prekės pobūdį, kai faktiškai buvo mokama 9,95 Lt ne tik už pristatymo išlaidas, bet ir kitas išlaidas, kurios susijusios su UAB „Natual Pharmaceuticals“ veikla. Teismas pažymėjo, kad vartotojai sumokėjo daugiau nei leidžiama laikant prekę nemokama, o teisėtos išlaidos sudarė tik trečdalį visos sumos.

Ši LVAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Tai jau  trečias šiais metais teismų patvirtintas Konkurencijos tarybos nutarimas. 2015 m. įvairių instancijų teismai patvirtino apie 90 % dėl KT nutarimų ir sprendimų.