Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

LVAT: SAVIVALDYBĖS RIBOJO KONKURENCIJĄ KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ SEKTORIUJE

2015 06 17

Birželio 15 d. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) išplėstinė teisėjų kolegija priėmė sprendimą, kuriuo patvirtino, kad Klaipėdos ir Šiaulių apskričių savivaldybių sprendimai pavesti komunalinių atliekų naudojimo ir šalinimo funkcijas jų įsteigtiems regioniniams atliekų tvarkymo centrams (RATC) be konkurenciją užtikrinančios procedūros prieštaravo Konkurencijos įstatymo 4 straipsnio reikalavimams.

Konkurencijos taryba 2008 m. gruodžio 24 d. nutarime konstatavo, kad Klaipėdos, Šiaulių ir Telšių apskričių savivaldybės savo sprendimais privilegijavo RATC ir taip sudarė skirtingas konkurencijos sąlygas analogiškas paslaugas galintiems teikti ūkio subjektams.

LVAT sprendime patvirtino Konkurencijos tarybos išvadas ir pabrėžė, kad savivaldybės pasirinkdamos komunalinių atliekų naudojimo ir šalinimo paslaugų teikėją privalo užtikrinti sąžiningos konkurencijos laisvę. Minėtų paslaugų teikėjas ne konkurso būdu gali būti parenkamas tik tuomet, jei kitaip nebūtų įmanoma užtikrinti paslaugų teikimo nepertraukiamumo, geros kokybės ir prieinamumo.

LVAT taip pat pažymėjo, kad savivaldybės, pasirinkdamos, kokiu būdu (konkurencingu ar ne) organizuoti komunalinių atliekų naudojimo ir šalinimo paslaugų teikimą, turi skatinti privačių ūkio subjektų iniciatyvą ir pirmiausiai įvertinti jų veiklos rinkoje galimybes. Be to, Viešųjų pirkimų įstatyme ar Koncesijų įstatyme numatytos galimybės netaikyti konkurenciją užtikrinančių procedūrų nepateisina konkurenciją ribojančių savivaldybių sprendimų.

„Šis LVAT bei ankstesnis šių metų Konstitucinio Teismo nutarimas vieningai tvirtina, kad būtina užtikrinti konkurenciją komunalinių atliekų tvarkymo srityje. Tikimės, kad savivaldybės pagaliau supras, jog pirmenybę teikiant konkurencijai bei sudarant sąlygas teikti paslaugas ir privatiems ūkio subjektams, gali būti užtikrintas ne tik tinkamos kokybės, bet ir ekonomiškai efektyviausias paslaugų teikimas, reiškiantis mažesnes komunalinių atliekų tvarkymo kainas vartotojams“ – sako Elonas Šatas, Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotojas.

Atstovė viešiesiems ryšiams