BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

LVAT SKYRĖ GRIEŽTESNES SANKCIJAS KARTELIUS SUDARIUSIŲ ĮMONIŲ VADOVAMS

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) iš dalies patenkino Konkurencijos tarybos prašymą ir už prisidėjimą prie ūkio subjekto sudaryto draudžiamo susitarimo viešosios įstaigos „Media medis“ direktoriui Justinui Vanagui ir bendrovės „Ministerium“ vadovei Aušrinei Jurgelionytei uždraudė 6 mėn. eiti ūkio subjekto vadovo pareigas bei skyrė atitinkamai 4 000 ir 2 000 Eur dydžio baudas.

LVAT iš dalies pakeitė 2018 m. balandį priimtą Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) sprendimą, kuriuo minėtiems asmenims buvo skirtos 920 ir 900 Eur baudos. Konkurencijos taryba aukštesnės instancijos teismo prašė skirti keturių įmonių, sudariusių kartelį, vadovams griežtesnę asmeninę atsakomybę: apriboti teisę eiti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens vadovo pareigas, būti kolegialaus priežiūros ir (arba) valdymo organo nariu nuo 3 iki 5 metų ir skirti baudas nuo 7 000 iki 14 000 Eur.

LVAT nusprendė dviejų įmonių vadovams skirti griežtesnę sankciją nei VAAT, tačiau švelnesnę, nei numatyta Konkurencijos įstatyme. Teismas konstatavo, kad švelnesnės, nei numatyta įstatyme pagrindinės sankcijos – apribojimo nuo 3 iki 5 metų vadovauti ūkio subjektui – žemutinė riba, bausmės skyrimas (arba jos neskyrimas) yra ne taisyklė, bet išimtis. Švelnesnę bausmę teismas gali skirti tik esant ypatingoms atsakomybę lengvinančioms aplinkybėms, be to, ją turi taikyti itin atidžiai ir atsargiai, kad nebūtų pažeisti nukentėjusio asmens, visuomenės ir valstybės interesai.

Teismas taip pat pripažino, kad vadovams yra taikomi aukštesni veiklos ir atsakomybės standartai nei eiliniam bendrovės darbuotojui – jie turėjo ir galėjo tikėtis iš daromo konkurencijos teisės pažeidimo kilsiančių neigiamų teisinių padarinių.

Priminsime, jog Konkurencijos taryba 2015 m. nustatė, kad bendrovės „Ministerium“, „Nebūk briedis“ ir VšĮ „TV Europa“ sudarė kartelį, dalyvaudamos viešajame pirkime programinės įrangos sukūrimo darbams pirkti, o „Nebūk briedis“ ir VšĮ „Media medis“ sudarė draudžiamą susitarimą, dalyvaudamos viešajame pirkime viešinimo paslaugoms pirkti. Už Konkurencijos įstatymo pažeidimus ūkio subjektams buvo skirtos baudos.

Konkurencijos įstatymas numato, kad ūkio subjekto vadovui už prisidėjimą prie ūkio subjekto sudaryto draudžiamo konkurentų susitarimo ar piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi gali būti apribojama teisė nuo 3 iki 5 metų eiti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens vadovo pareigas, būti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens kolegialaus priežiūros ir (arba) valdymo organo nariu. Papildomai taip pat gali būti skiriama bauda iki 14 481 Eur.

Visų asmenų, kuriems teismo sprendimu skirtos sankcijos už ūkio subjekto padarytą konkurencijos teisės pažeidimą, pavardės skelbiamos Konkurencijos tarybos svetainės Atvirųjų duomenų skiltyje.

Atnaujinta: 2019 12 19