BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

LVAT SUGRIEŽTINO SANKCIJAS KARTELIUS SUDARIUSIŲ VAIRAVIMO MOKYKLŲ VADOVAMS

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) iš dalies patenkino Konkurencijos tarybos prašymą dėl asmeninės atsakomybės taikymo kartelius sudariusių vairavimo mokyklų vadovams – 10-čiai asmenų apribota teisė eiti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens vadovo pareigas, būti kolegialaus priežiūros ir (arba) valdymo organo nariu nuo 1 iki 3 metų, taip pat skirtos baudos. 

Nagrinėjamu atveju pirmosios instancijos teismas buvo skyręs švelnesnes sankcijas – be apribotos teisės vadovams eiti vadovaujančias pareigas, tik vienam iš asmenų buvo skirta piniginė bauda. Tačiau kadangi ūkio subjektai padarė vieną iš pavojingiausių Konkurencijos įstatymo pažeidimų – sudarė draudžiamą konkurenciją ribojantį susitarimą dėl vairavimo mokymo paslaugų kainų nustatymo, LVAT konstatavo, kad yra pagrindas skirti baudas vadovams, prisidėjusiems prie kartelio.

Įvertinus pažeidimo mastą, trukmę ir kitas aplinkybes, „Automotoket“, „Autoplaza“, „Daugva ir ko“, „Dovanėlė Jums“, „JTMC“, „Sostinės vairavimo mokykla“, „Auto ABC“, „Auto ABCDE“ ir „Visagalis“ vadovams buvo apribota teisė eiti vadovaujančias pareigas 3 metus, o „J. Rinkevičiaus vairavimo mokykla“ vadovui – 1 metus. Taip pat papildomai skirtos baudos – nuo 2000 Eur iki 4000 Eur.

Priminsime, jog tyrimą atlikusi Konkurencijos taryba 2018 m. gruodį paskelbė, kad 26 vairavimo mokyklos ir LVMA derino įkainius už vairavimo mokymo paslaugas Vilniuje, Kaune bei Jurbarke. Pavyzdžiui, iki 2016 m. balandžio B kategorijos vairavimo kursų kaina sostinėje svyravo nuo 270 Eur iki 419 Eur, o C, CE ir D kategorijų – nuo 480 Eur iki 732 Eur. Susitarimą sudariusių Vilniaus vairavimo mokyklų įkainiai nuo 2016 m. liepos gerokai pakilo ir tapo beveik vienodi: B kategorijos kursų kaina siekė apie 500 Eur, C, CE ir D – nuo 700 iki 1100 Eur. Vairavimo mokyklų paslaugos sostinėje ėmė pigti 2018 m. vasarą Konkurencijos tarybai įtariamiems pažeidėjams išsiuntus tyrimo išvadas. 

Konkurencijos įstatymas numato, kad ūkio subjekto vadovui už prisidėjimą prie ūkio subjekto sudaryto draudžiamo konkurentų susitarimo ar piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi gali būti apribojama teisė nuo trejų iki penkerių metų eiti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens vadovo pareigas, būti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens kolegialaus priežiūros ir (arba) valdymo organo nariu. Papildomai taip pat gali būti skiriama bauda iki 14 481 Eur. Atsakomybė gresia ir tiems vadovams, kurie nutraukė darbo santykius su įstatymą pažeidusiais ūkio subjektais, tačiau yra prisidėję prie pažeidimo. Minėtas sankcijas ūkio subjektų vadovams Konkurencijos tarybos motyvuotu prašymu taiko teismas.

Atnaujinta: 2023 01 26