Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

LVAT: VIDAUS REIKALŲ MINISTRO ĮSAKYMAI RIBOJO ŪKINĖS VEIKLOS LAISVĘ

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) pripažino, kad 2004 ir 2005 m. vidaus reikalų ministras viršijo savo kompetenciją, kai priėmė teisės aktus, kuriais valstybės įmonei „Infostruktūra“ nepagrįstai suteikė išimtines teises ir taip ribojo ūkinės veiklos laisvę. Toks teisinis reguliavimas pažeidė konstitucinį teisinės valstybės principą.

Į LVAT kreipėsi Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT), nagrinėdamas civilinę bylą pagal bendrovės „Telia Lietuva“ ieškinį dėl Aukštadvario regioninio parko direkcijos ir valstybės įmonės „Infostruktūra“ duomenų perdavimo tinklo paslaugų teikimo sutarties pripažinimo negaliojančia.

LAT prašė patikrinti, ar keli 2004 ir 2005 m. vidaus reikalų ministro įsakymai ta apimtimi, kuria išimtinai „Infostruktūrai“ pavesta vykdyti Saugaus valstybinio duomenų perdavimo tinklo (SVDPT) operatoriaus funkcijas ir duomenų šifravimo įrangos priežiūros paslaugas kitoms valstybės institucijoms, neprieštaravo Konkurencijos ir Viešųjų pirkimų įstatymams. Konkurencijos taryba teikė vertinimą apie Konkurencijos įstatyme numatytą pareigą užtikrinti ūkinės veiklos laisvę ir sąžiningą konkurenciją.

LVAT konstatavo, kad minėtais vidaus reikalų ministro įsakymais „Infostruktūrai“ suteikus išimtinę teisę vykdyti SVDPT operatoriaus funkcijas, šiai valstybės įmonei buvo sukurta privilegijuota padėtis, o kitų su ja galinčių konkuruoti ūkio subjektų ūkinės veiklos laisvė suvaržyta.

LVAT sprendimas patvirtina, jog tiriamas reguliavimas neužtikrina sąžiningos konkurencijos apsaugos. Konkurencijos taryba, teikdama savo vertinimą minėtose bylose ir su SVDPT paslaugų reguliavimu susijusių teisės aktų derinimo procese, ne kartą siūlė įvertinti, kad tik vienam ūkio subjektui – įmonei „Infostruktūra“ – nekonkurencingos procedūros būdu suteikus teisę teikti SVDPT paslaugas, gali būti nepagrįstai ribojama ūkinės veiklos ir sąžiningos konkurencijos laisvė.