BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

LVAT: VIDAUS SANDORIAI – TIK PAISANT KONKURENCIJOS TEISĖS REIKALAVIMŲ

2016 05 30

Lietuvos Vyriausias Administracinis teismas  (toliau – LVAT) atmetė Vilniaus rajono savivaldybės skundą (toliau – Savivaldybė), kuriuo Savivaldybė prašė panaikinti Konkurencijos tarybos 2013 m. kovo 7 d. nutarimą. Teismas pripažino, kad Konkurencijos taryba tinkamai nustatė, kad Savivaldybė, pavedusi UAB „Nemenčinės komunalininkas“ ir UAB „Nemėžio komunalininkas“ (toliau – Įmonėms) teikti komunalinių atliekų surinkimo ir transportavimo paslaugas, pažeidė konkurencijos teisę.

Tyrimo metu nustatyta, kad Savivaldybės taryba savo sprendimais be konkurenciją užtikrinančios procedūros teikti komunalinių atliekų tvarkymą pavedė Savivaldybės valdomoms Įmonėms bei sudarė su jomis sutartis dėl paslaugų teikimo penkeriems metams su galimybe šias sutartis pratęsti. Tokiu būdu Savivaldybė penkeriems metams suteikė Įmonėms išimtines teises teikti komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas. Konkurentams nebuvo leista varžytis dėl teisės teikti šias paslaugas, o Savivaldybei sudarius sutartis su Įmonėmis, konkurentai prarado galimybę teikti šias paslaugas Vilniaus rajone sutartyse nustatytą laikotarpį.

LVAT atmetė Vilniaus rajono savivaldybės argumentus ir pažymėjo, kad Viešųjų pirkimų įstatyme numatyta galimybė sudaryti vidaus sandorius nereiškia, kad neturi būti paisoma konkurencijos teisės reikalavimų. Be to, Teismas nenustatė jokių aplinkybių, kad sprendimas pavesti teikti minėtoms bendrovėms galėjo buvo objektyviai būtinas. Atsižvelgiant į visas aplinkybes, LVAT teisėjų kolegija patvirtino Konkurencijos tarybos argumentus ir pripažino, kad Savivaldybė pavedusi Įmonėms teikti komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas neužtikrino vienodų konkurencijos sąlygų varžytis kitoms įmonėms ir taip šioje rinkoje visiškai panaikino konkurenciją.

2015 m. teismai patvirtino 87 procentus Konkurencijos tarybos nutarimų. Šiemet teismai  jau patvirtino, kad 6 Konkurencijos tarybos sprendimai iš esmės buvo pagrįsti.

Atnaujinta: 2016 09 29