BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

LVAT: VILNIAUS RAJONO SAVIVALDYBĖ PAŽEIDĖ KONKURENCIJOS TEISĘ

2015 12 01

Lietuvos Vyriausias Administracinis teismas atmetė Vilniaus rajono savivaldybės apeliacinį skundą, kuriuo savivaldybė prašė panaikinti Konkurencijos tarybos 2011 m. rugsėjo 15 d. nutarimą ir pripažino, kad Konkurencijos taryba tinkamai nustatė, kad savivaldybė organizuodama vietinio susisiekimo paslaugas nesilaikė konkurencijos teisės taisyklių.

Tyrimo metu nustatyta, kad nuo 2010 m. birželio 21 d. keleivių vežimo paslaugas Nemenčinės kryptimi Vilniaus rajono savivaldybė patikėjo teikti savo kontroliuojamai įmonei „Vilniaus rajono autobusų parkas“, tiesiogiai sudarydama su ja sutartį. Konkurencijos taryba nustatė, kad Savivaldybė pavedė šiai įmonei be konkurso ar kitos konkurencingos procedūros teikti paslaugas iki 2015 m. ir taip pažeidė Konkurencijos įstatymo 4 straipsnį.

LVAT savo sprendimą pagrindė 2015 metų sausio 15 d. Konstitucinio teismo išaiškinimu, nurodančiu, kad Kelių transporto kodekso 171 straipsnis, numatantis galimybę savivaldybėms ne konkurso būdu sudaryti sutartis su vežėjais gali būti taikomas tik išimtiniais atvejais, atsižvelgiant į sąžiningos konkurencijos principus. Teismas pabrėžė, kad vežėjas ne konkurso būdu gali būti parinktas tik tuomet, jeigu tokiais sprendimais nebus teikiama privilegijų arba diskriminuojami kiti ūkio subjektai ar jų grupės. Taigi savivaldybė skelbdama konkursą turi atsižvelgti  į tai, ar yra kitų ūkio subjektų, norinčių ir galinčių tokias paslaugas teikti bei užtikrinti, kad jiems būtų sudarytos vienodos sąlygos konkuruoti. LVAT teisėjų kolegija patvirtino Konkurencijos tarybos argumentus,  kad Savivaldybė pasirašydama vežimo sutartį privilegijavo savo bendrovę „Vilniaus rajono autobusų parkas“ ir taip pažeidė konkurencijos teisę.

Šiemet teismai  jau patvirtino, kad 9 Konkurencijos tarybos sprendimai iš esmės buvo pagrįsti.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 09 27