BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

MODERNIZUOTAS SUTEIKTOS VALSTYBĖS PAGALBOS IR NEREIKŠMINGOS (DE MINIMIS) PAGALBOS REGISTRAS

2021 01 07

Pradėjus veikti Konkurencijos tarybos modernizuotam Suteiktos valstybės pagalbos ir nereikšmingos (de minimis) pagalbos registrui, didėja skaidrumas valstybės pagalbos teikimo srityje, taip pat – mažėja verslui ir paramą administruojančioms institucijoms tenkanti administracinė našta.

Atnaujintame registre kaupiami suteiktos pagalbos duomenys nuo šiol yra prieinami visiems – viešai skelbiama registre sukaupta 10 metų informacija apie konkretiems pagalbos gavėjams suteiktą pagalbą ir rezervuotą nereikšmingą (de minimis) pagalbą. Minėtos informacijos viešinimas turėtų užtikrinti teikiamos pagalbos skaidrumą ir sąžiningą konkurenciją, taip pat pagerinti visuomenės informavimą apie tai, kaip panaudojami valstybės ištekliai.

Konkurencijos taryba tikisi, kad atnaujintas registras ne tik bus patogesnis pagalbos teikėjams ir pagalbą administruojančioms institucijoms, tačiau taip pat bus naudingas ir pagalbos gavėjams bei pagalbą siekiantiems gauti ūkio subjektams. Pastariesiems norint gauti pažymą apie jiems suteiktą de minimis pagalbą nuo šiol nebereikės oficialiai raštu kreiptis į Konkurencijos tarybą – sudaryta galimybė pažymą susiformuoti savarankiškai bet kuriuo metu.

Be to, atnaujinto registro techninės galimybės leis Lietuvai žemės ūkio sektoriuje veikiantiems ūkio subjektams taikyti didesnę iš dviejų de minimis pagalbos ribų: 25 000 Eur per 3 finansinius metus vienam žemės ūkio pirminės gamybos sektoriuje veikiančiam subjektui (įskaitant ir su juo susijusius ūkio subjektus) vietoje lig šiol taikytos 20 000 Eur ribos.

Vyriausybės nutarimas, kuriuo pakeisti minėto registro nuostatai, įsigalioja šiandien.

Suteiktos valstybės pagalbos ir nereikšmingos (de minimis) pagalbos registrą galima rasti čia.

Atnaujinta: 2021 01 07