BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

NEBUS PRADĖTAS TYRIMAS DĖL PARFUMERIJA PREKIAUJANČIOS ĮMONĖS VEIKSMŲ

Konkurencijos taryba nepradės tyrimo dėl aukštosios parfumerijos prekių rinkoje veikiančios bendrovės „Alteus“ veiksmų, nes toks tyrimas neatitinka institucijos veiklos prioriteto.

Į Konkurencijos tarybą kreipėsi įmonė „Melcon“, kuri nurodė, kad „Alteus“ esą piktnaudžiauja dominuojančia padėtimi, siekia pašalinti pareiškėją iš rinkos, apribodama jo plėtrą bei konkurenciją rinkoje ir taip galimai pažeidžia Konkurencijos įstatymo bei Sutarties dėl ES veikimo nuostatas.

Išnagrinėjusi surinktą informaciją, Konkurencijos taryba priėjo išvadą, jog tyrimas neatitiktų įtakos veiksmingai konkurencijai ir vartotojų gerovei principo. Nustatytos aplinkybės neleidžia teigti, kad dėl skundžiamų veiksmų būtų reikšmingai tiesiogiai apribojamos ūkio subjektų galimybės veikti rinkoje ir būtų daroma įtaka tiek didelei daliai įmonių, tiek vartotojų.

Konkurencijos taryba taip pat pažymėjo, jog pradėjus tyrimą ir detaliau nagrinėjant skundžiamus veiksmus,  turėtų būti surinkta daug informacijos, atlikta išsami ekonominė bei teisinė analizė, o tokie veiksmai neatitiktų racionalaus išteklių naudojimo principo, kadangi pareikalautų neproporcingų institucijos išteklių, palyginti su tikėtinais tyrimo rezultatais.

Įvertinusi minėtas aplinkybes, Konkurencijos taryba nusprendė nepradėti tyrimo dėl galimų Konkurencijos įstatymo ir Sutarties dėl ES veikimo pažeidimų.

Nutarimas gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui per vieną mėnesį nuo jo įteikimo arba paskelbimo Konkurencijos tarybos interneto svetainėje dienos.

Atnaujinta: 2023 06 06