BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

NEBUS PRADĖTAS TYRIMAS DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS SPRENDIMO

Konkurencijos taryba nepradės tyrimo, ar Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) sprendimas, susijęs su ekologinės gamybos sertifikavimo sistema, pažeidžia Konkurencijos įstatymą.

Į Konkurencijos tarybą kreipėsi bendrovė „Ekoliuks“, prašydama ištirti, ar ŽŪM sprendimas, pagal kurį teikti ekologinės gamybos sertifikavimo paslaugą gali tik viešoji įstaiga „Ekoagros“, nepažeidžia Konkurencijos įstatymo reikalavimų. Anot pareiškėjos, net ir turėdama akreditaciją vykdyti ekologinės gamybos oficialią kontrolę, įmonė negalėjo pradėti teikti sertifikavimo paslaugų būtent dėl ŽŪM vykdomos politikos ir inicijuotų teisės aktų pakeitimų, kuriais esą privilegijuojama viešoji įstaiga ir taip ribojama konkurencija atitinkamoje rinkoje.

Konkurencijos taryba įvertino, kad Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), jau nagrinėjęs analogiško pobūdžio aplinkybių atitikimą Konkurencijos įstatymui ir Konstitucijai, konstatavo, kad ŽŪM turi Europos Sąjungos reglamentuose nurodytą teisę patikėti savo kontrolės kompetenciją kitai institucijai bei keisti pasirinktą šios srities reguliavimo modelį. LVAT taip pat nurodė, jog ekologinės gamybos ir ekologiškų produktų ženklinimo bei reguliavimo atveju reikėtų vadovautis Europos Sąjungos reglamentais, nustatančiais specialų reguliavimą, bet ne Konkurencijos įstatymu.

Remdamasi tuo, jog „Ekoliuks“ iš esmės skundžiasi dėl analogiškų minėtoje  LVAT byloje nagrinėtų aplinkybių – visuomeninių santykių ir iš Europos Sąjungos reglamentų kylančio reguliavimo bei galimo pažeidimo – Konkurencijos taryba nusprendė, kad nėra pagrindo pradėti tyrimo dėl ŽŪM sprendimo atitikties Konkurencijos įstatymo reikalavimams.

Nutarimas gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui per vieną mėnesį nuo jo įteikimo arba  paskelbimo institucijos interneto svetainėje dienos.

Atnaujinta: 2023 03 29