BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

NEBUS VYKDOMAS TYRIMAS DĖL PAGD PRIIMTŲ TAISYKLIŲ IR JŲ TAIKYMO

Konkurencijos taryba nepradės tyrimo dėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) priimtų taisyklių, susijusių su dūmų ir šilumos valdymo sistemomis, bei jų taikymo.

Į instituciją kreipėsi bendrovė „Saint-Gobain statybos gaminiai“ prašydama ištirti, ar PAGD direktoriaus įsakymu 2013 m. patvirtintų Dūmų ir šilumos valdymo sistemų projektavimo ir įrengimo taisyklių nuostatos nepažeidžia Konkurencijos įstatymo reikalavimų. Anot pareiškėjos, dėl minėtų taisyklių nuostatų nuo 2020 m. rugsėjo yra ribojamas jos parduodamų plokščių, demblių arba komplektų, skirtų dūmų kontrolės sistemoms įrengti, patekimas į rinką. Bendrovės teigimu, vartotojai vengia naudoti alternatyvius sprendimus, nes susiduria su problemomis įrengiant dūmų kontrolės sistemas ir atiduodant pastatus vertinti.

Konkurencijos tarybos duomenimis, nuo 2015 m. iki 2020 m. rugsėjo „Saint-Gobain statybos gaminių“ produktams nekilo kliūčių patekti į rinką, o vėliau ribojimų galėjo atsirasti dėl galbūt pasikeitusios PAGD taisyklių taikymo praktikos, nes pats teisės aktas nebuvo pakeistas. Minėtų taisyklių taikymo pokyčius galėjo lemti tai, kad bendrovė ir PAGD skirtingai interpretuoja Europos vertinimo dokumento, pagal kurį sertifikuojami „Saint-Gobain statybos gaminių“ produktai, nuostatas.

Konkurencijos tarybos turima informacija nesudaro pagrindo įtarti, kad PAGD taisyklės savaime prieštarauja Konkurencijos įstatymo nuostatoms. Pradėti tyrimą dėl taisyklių taikymo praktikos ir vertinti, ar PAGD veiksmai neprieštarauja Konkurencijos įstatymo nuostatoms, institucija galėtų tik gavusi Europos Komisijos išaiškinimą dėl Europos vertinimo dokumento nuostatų taikymo nagrinėjamoje situacijoje. Tokį išaiškinimą bendrovė galėtų gauti ir pati, jeigu kreiptųsi į Europos Komisiją dėl ES teisės netinkamo taikymo Lietuvoje, ir tai galėtų išspęsti minimą problemą be Konkurencijos tarybos tyrimo, nes būtų aišku, ar Europos vertinimo dokumentas Lietuvoje taikomas tinkamai.

Įvertinusi minėtas aplinkybes, Konkurencijos taryba nusprendė nepradėti tyrimo, kuris neatitiktų ir strateginės reikšmės bei racionalaus išteklių naudojimo principų. Paaiškėjus kitoms aplinkybėms ar gavus papildomos informacijos, leidžiančios įtarti galimus Konkurencijos įstatymo pažeidimus, institucija galėtų pradėti tyrimą savo iniciatyva.

Nutarimas gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui per vieną mėnesį nuo jo įteikimo arba paskelbimo Konkurencijos tarybos interneto svetainėje dienos.

Atnaujinta: 2023 10 18