BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

NEBUS VYKDOMAS TYRIMAS DĖL TRIJŲ ASOCIACIJŲ GALIMO PIKTNAUDŽIAVIMO DOMINUOJANČIA PADĖTIMI

Konkurencijos taryba netirs, ar Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos AVAKA, Lietuvos gretutinių teisių asociacijos ir Asociacijos LATGA veiksmai galėjo pažeisti Konkurencijos įstatymą.

Į Konkurencijos tarybą kreipėsi bendrovė „Naujasis Vilnius“ bei Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija, kurių teigimu, minėtos trys asociacijos, nustatydamos per didelius ir diskriminacinius licencinius tarifus už administruojamo repertuaro paskelbimą viešbučių sektoriui, piktnaudžiauja dominuojančia padėtimi.

Siekdama nustatyti, ar trijų asociacijų veiksmai pažeidė Konkurencijos įstatymą, Konkurencijos taryba turėtų atlikti išsamią ekonominę ir teisinę analizę: apibrėžti atitinkamą rinką, joje vertinti tiek organizacijų padėtį, tiek konkurencijos sąlygas, taip pat – ar tarifai yra tikrai per dideli bei nesąžiningi, ar asociacijos atliko diskriminavimo veiksmus ir t. t. Toks detalus aplinkybių vertinimas bei analizė pareikalautų reikšmingų Konkurencijos tarybos išteklių.

Be to, analogiško pobūdžio ginčas dėl asociacijų nustatytų tarifų dydžio jau nagrinėjamas teisme, kur gali būti apginti pareiškėjų interesai bei išspręstos jų keliamos problemos, Konkurencijos tarybai neatliekant tyrimo.

Įvertinusi minėtas aplinkybes, Konkurencijos taryba nusprendė tyrimo nepradėti, nes jis neatitiktų strateginės reikšmės bei racionalaus išteklių naudojimo principų.

Nutarimas gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui per vieną mėnesį nuo jo įteikimo arba paskelbimo Konkurencijos tarybos interneto svetainėje dienos.

Atnaujinta: 2022 10 21