Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

NELEIDŽIAMA PRIPAŽINTA DU LAIKRAŠČIUS LYGINUSI REKLAMA

2005 01 20

Konkurencijos taryba, posėdyje išnagrinėjusi atlikto tyrimo išvadas ir išklausiusi suinteresuotų šalių paaiškinimus, priėmė nutarimą dėl skelbtos neleidžiamos lyginamosios reklamos. Vadovaujantis Reklamos įstatymo nuostatomis pripažinta, kad reklama: „Lyderių laikraštis - Verslo žinios“, „Laikraščių lyderis - Vakaro žinios“, skelbta dienraštyje „Vakaro žinios“, yra neleidžiama lyginamoji reklama. Už neleidžiamos lyginamosios reklamos naudojimą UAB „Naujasis aitvaras“ skirtas įspėjimas.

Atliekant tyrimą, kuris buvo pradėtas gavus UAB „Verslo žinios“ prašymą, buvo nagrinėta reklama, kurioje lyginami du ūkio subjektai. Pareiškėja teigė, kad UAB „Naujasis aitvaras“ 2004 m. gegužę išplatino dienraščio „Verslo žinios“ prenumeratoriams specialų reklaminį leidinį „Vakaro žinios“. Šiame leidinyje pateiktoje reklamoje buvo apibūdinti UAB „Naujasis aitvaras“ ir UAB „Verslo žinios“ leidžiami laikraščiai.

Tyrimo metu visapusiškai įvertinus pateiktą lyginamąją reklamą buvo prieita prie išvados, kad ji neatitiko kai kurių Reklamos įstatyme nustatytų reikalavimų: lyginimas turi būti objektyvus, be to, turi būti lyginamos reikšmingos, patikrinamos laikraščių savybės. Nustatyta, kad tokiais veiksmais UAB „Naujasis aitvaras“ pažeidė Reklamos įstatymo 6 straipsnio reikalavimus.

Atstovė viešiesiems ryšiams