Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

NEPATENKINTAS AB „ALITA“ PRAŠYMAS DĖL LEIDIMO VYKDYTI ATSKIRUS KONCENTRACIJOS VEIKSMUS

2004 04 01

Konkurencijos taryba posėdyje išnagrinėjo AB „Alita“ prašymą leisti vykdyti atskirus koncentracijos veiksmus įsigyjant 100 proc. AB „Anykščių vynas“ akcijų. Toks AB „Alita“ prašymas buvo pateiktas kartu su 2004 m. kovo 25 d. pranešimu Konkurencijos tarybai apie numatomą vykdyti koncentraciją įsigyjant AB „Anykščių vynas“ akcijų. Priimtas nutarimas netenkinti AB „Alita“ prašymo vykdyti atskirus koncentracijos veiksmus.

Konkurencijos taryba konstatavo, kad akcijų kainos apmokėjimas ir akcijų perdavimas įsigyjančio ūkio subjekto nuosavybėn yra glaudžiai susijęs su koncentracijos įgyvendinimu, o kai kuriais atvejais tai yra laikoma ir koncentracijos įgyvendinimu. Todėl, leidus vykdyti prašomus atskirus koncentracijos veiksmus, faktiškai būtų leista vykdyti koncentraciją. Tačiau duoti leidimą vykdyti koncentraciją arba priimti kitą sprendimą pagal Konkurencijos įstatymo nuostatas Konkurencijos taryba gali tik išnagrinėjusi ūkio subjekto pateiktą pranešimą apie koncentraciją. Šiuo konkrečiu atveju kaip tik būtina atlikti išsamų tyrimą, kadangi AB „Alita“ ir AB „Anykščių vynas“ vykdo ūkinę veiklą tose pačiose horizontaliai susijusiose rinkose, o įvykdžius koncentraciją gali labai pasikeisti koncentracijos laipsnis atitinkamose rinkose (vaisių-uogų supirkimo, vaisių - uogų spirituotų vynų, putojančių vynų ir kt.) ir dėl to apribota konkurencija.

Atstovė viešiesiems ryšiams