BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

NUSTATYTI NAUJI ĮMOKŲ UŽ KONCENTRACIJŲ NAGRINĖJIMĄ DYDŽIAI

2023 02 10

Konkurencijos taryba, atsižvelgusi į institucijos patiriamas sąnaudas, pakeitė įmokų dydžius už pranešimų apie koncentraciją ir prašymų leisti atlikti atskirus koncentracijos veiksmus nagrinėjimą.

Vadovaudamasi Konkurencijos įstatymo nuostatomis ir įvertinusi per 2022 m. gautų pranešimų apie koncentraciją nagrinėjimo metu patirtas sąnaudas, Konkurencijos taryba nustatė, kad ūkio subjektai už teikiamo pranešimo apie koncentraciją nagrinėjimą nuo šių metų kovo 1 d. turės mokėti 22 700 Eur dydžio užmokestį, o už teikiamo prašymo leisti atlikti atskirus koncentracijos veiksmus nagrinėjimą – 7 600 Eur dydžio užmokestį.

Nauji įmokų dydžiai ūkio subjektams galios iki 2024 m. vasario 29 d. Iki 2023 m. vasario 28 d. galioja prieš metus patvirtinti atitinkamai 18 600 Eur ir 6 200 Eur dydžio užmokesčiai.

Konkurencijos taryba kasmet ne vėliau kaip iki kovo 1 d. apskaičiuoja įmokų dydžius, kurie grindžiami praėjusių metų institucijos sąnaudomis. Detalesni paaiškinimai, kaip nustatomi įmokų dydžiai, skelbiami institucijos svetainėje.

Ūkio subjektai įmokas į Konkurencijos tarybos sąskaitą turi sumokėti iki pranešimo apie koncentraciją ir prašymo leisti atlikti atskirus koncentracijos veiksmus pateikimo. Įmokos naudojamos Konkurencijos tarybos pranešimų apie koncentraciją nagrinėjimo metu patirtoms sąnaudoms padengti, atsižvelgiant ir į įvairių kompetencijų specialistų poreikį nagrinėjant sudėtingas koncentracijas, kurioms įvertinti būtina atlikti išsamią teisinę ir ekonominę analizę. 2022 m. institucija davė 17 leidimų (vieną jų – su įsipareigojimais), du sandorius uždraudė vykdyti. Nagrinėjant 5 pranešimus vykdyti koncentraciją buvo atlikta išsami teisinė ir ekonominė analizė.

Atnaujinta: 2023 02 10